Montaż drewnianych paneli podłogowych

Potrzebujesz paneli podłogowych drewnianych? Wejdź na http://bit.ly/2kr44vp.

Panele podłogowe wyglądają prawie tak, jak drewniane podłogi, a kosztują dużo mniej. Niskie ceny to nie jedyna zaleta paneli podłogowych – można je zamontować w naprawdę kilka godzin, a wszyscy poradzimy sobie z tym zadaniem bez korzystania z usług profesjonalistów. Przeczytaj poradnik, z którego dowiesz się, jak zamontować panele podłogowe.

Jaki grunt pod panele podłogowe?

Panele podłogowe nie lubią wody – zawartość wody nie powinna przekroczyć 3%. Nie możesz zapominać także o właściwej izolacji – doskonale nada się do tego folia PE o grubości minimum jednej piątej milimetra i wełna mineralna. Po wizycie w sklepie nie odpakowuj paneli – najlepiej zrobisz, odstawiając je na dwie doby – dzięki temu wszystkie wyschną. Wszystko już na swoim miejscu?

Najważniejsze reguły układania paneli podłogowych

Teraz najbardziej istotna rada – panele podłogowe najlepiej układać zaczynając od kąta pomieszczenia. Przed pracą, dokładnie sprawdź każdy z nich i znajdź ewentualne wady fabryczne, bowiem potem sprzedawca może nie uznać reklamacji. Pamiętaj o temperaturze podłogi – absolutnie minimum to 15 stopni Celsjusza. Staraj się montować je wertykalnie względem okna, a w wąskich pokojach – tak, by dłuższa krawędź przylegała do dłuższej fasady. Zepniesz je używając specjalnych klipsów – to wytrzymałe i nadzwyczaj proste rozwiązanie.

Panele podłogowe muszą pracować

Tak, jak inne produkty z drewna, panele podłogowe są wrażliwe na zmiany temperatury w pokoju. Pamiętaj zatem o odstępach dylatacyjnych o szerokości przynajmniej dziesięciu milimetrów, do których zamaskowania doskonale nadają się listwy podłogowe.

Kontakt z firmą:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]