lasery wysokoenergetyczne

Laser wysokoenergetyczny – jak leczy wiązka podczerwieni

Laseroterapia wysokoenergetyczna to technika wykorzystująca silnie skupioną wiązkę podczerwieni. Po przyłożeniu do skóry chorego specjalnej sondy połączonej z aparatem, przenika ona do głębokich tkanek, gdzie wykazuje wielorakie działanie. Po pierwsze stymuluje komórki tkanki mięśniowej, po drugie zaś blokuje receptory bólowe i pobudza zakończenia nerwowe. To przekłada się na zmniejszenie odczuwania bólu, a także poprawia krążenie, czego konsekwencją jest lepsze ukrwienie tkanek. Nic więc dziwnego, że ta technika leczenia zyskuje coraz większą popularność.

Laser wysokoenergetyczny – co nim leczymy?

Laser wysokoenergetyczny może być stosowany do rehabilitacji niemal wszystkich części ciała. Częstokroć jest używany przez personel opiekujący się sportowcami – świetnie nada się jako środek redukujący dolegliwości bólowe po treningach oraz leczący skutki kontuzji takich jak: stłuczenia, zapalenia czy naderwania wiązadeł. Poza zastosowaniem w sporcie, lasery wysokoenergetyczne są także używane między innymi w leczeniu haluksów, rwy kulszowej, dyskopatii szyjnej oraz różnego typu neuralgiach. Laser wysokoenergetyczny może być również przydatny w gabinetach kosmetycznych, dermatologicznych i w medycynie estetycznej.

Lasery wysokoenergetyczne – sondy skanerowe i punktowe

Lasery wysokoenergetyczne są emitowane przez specjalne aparaty. Do tych urządzeń podłącza się przewodowe sondy, przykładane następnie do ciała pacjenta w miejscach zmienionych chorobowo. Same sondy mają różnorodną budowę i, co za tym idzie, odmienny sposób emisji lasera. Wyróżnia się między innymi sondy punktowe, prysznicowe oraz skanerowe emitujące światło ze spektrum czerwonego lub podczerwień.

Kontakt z firmą:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]