Garść informacji o leczeniu starczowzroczności

Więcej w temacie leczenia presbiopii na https://voigtklinikaoka.pl/uslugi/leczenie-starczowzrocznosci/.

Starczowzroczność, inaczej presbiopia, to jeden z często występujących procesów związanych bezpośrednio ze starzeniem organizmu. Jej przejawem jest utrata zdolności widzenia w bliży, co tak naprawdę ogranicza możliwość czytania gazet, korzystania z komputera i telefonu komórkowego, rozwiązywania krzyżówek, a także podejmowania wielu innych aktywności. Starczowzroczność jest konsekwencją osłabienia zdolności akomodacji oka lub jej zupełnej utraty. Metodą na rozwiązanie tego problemu może być noszenie okularów, jednak rodzi to sporo trudności. Szkła do bliży zakłócają dostrzeganie dali, okulary progresywne bywają z reguły drogie, a modele dwuogniskowe zazwyczaj nie są wygodne. Najlepszym rozwiązaniem może okazać się tym samym pozbycie się starczowzroczności w wyniku zabiegu.

Korekcja starczowzroczności – wykonuj bez ograniczeń codzienne aktywności

Jak już wspomnieliśmy, korekcja starczowzroczności umożliwia uniknięcie wielu komplikacji przy podejmowaniu się koniecznych, najprostszych aktywności. Osoby cierpiące na to schorzenie (warto zaznaczyć, iż niekiedy pierwsze oznaki starczowzroczności manifestują się już po 40 roku życia) mają problemy z pisaniem bądź korzystaniem z laptopa, a także podróżami komunikacją miejską (trudności z korzystaniem z rozkładów jazdy) czy dokonywaniem zakupów (wręcz uniemożliwia odczytanie ceny produktu). Dodatkowo, w przeciwieństwie do krótkowzroczności, presbiopia nie jest równoważona przez możliwość wyraźniejszego widzenia w dali, a noszenie szkieł korekcyjnych bywa dla osób cierpiących na tę wadę wzroku uciążliwe. Trzeba również pamiętać, iż wada ta się ciągle zwiększa, a każde kolejne dwa lata skutkują zazwyczaj pogorszeniem widzenia o około ćwierć dioptrii.

Leczenie starczowzroczności – usunięcie wady w trakcie jednego zabiegu

Oprócz korekcji przy pomocy okularów, możliwe jest także leczenie starczowzroczności z zastosowaniem lasera. Zapewniają one trwałe efekty i wykluczają potrzebę zakładania okularów. Metody jak np. PRESBYMAX® są też rozwiązaniem, żeby w trakcie jednego zabiegu kompletnie uwolnić się od wady w obu oczach.

Kontakt z firmą:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]