Aparat do terapii ultradźwiękowej – charakterystyka i zastosowanie

Potrzebujesz aparatu do terapii ultradźwiękowej? Sprawdź www.bardomed.pl/17-aparaty-do-ultradzwiekow.

W dzisiejszych czasach fizjoterapeuci często stosują ultradźwięki o częstotliwości od 1 do 3 megaherców. Oczywiście nie dzieje się tak bez powodu, bo poprawnie aplikowane ultradźwięki wywierają bardzo pozytywny wpływ na zdrowie pacjentów. Mogą być one wykorzystywane do masażu mięśni, a wyzwalana za ich pomocą wysoka temperatura działa kojąco na tkankę nerwową. Z tego powodu masaż ultradźwiękami może być stosowany do usprawnienia przepływu limfy, łagodzenia bólu i zmniejszania napięcia mięśniowego. Wszystko to możliwe jest jednak wyłącznie przy użyciu dobrego aparatu do terapii ultradźwiękowej.

Aparat do ultradźwięków – sposób działania?

Jak już napomknęliśmy, aparaty do ultradźwięków generują dźwięki o stosownej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, stosowana od prawie wieku, bazuje na 2 rodzajach efektów: termicznych oraz atermicznych. Te pierwsze polegają przede wszystkim na rozgrzaniu tkanek bogatych w kolagen – wiązadeł, stawów, ścięgien czy blizn i znajdują zastosowanie w przygotowaniu organizmu do znacznego wysiłku czy też przy leczeniu przeróżnego typu stanów zapalnych. Tymczasem efekty atermiczne mają pozytywne oddziaływanie na transfer płynów ustrojowych – przede wszystkim limfy.

Aparat do ultradźwięków – przenośny lub stacjonarny?

Funkcjonują 2 typy aparatów do ultradźwięków – przenośne i stacjonarne. Przenośny aparat ultradźwiękowy będzie idealnym wyborem kierowaną do fizjoterapeutów dojeżdżających do pacjentów względnie przyjmujących ich w kilku gabinetach. Jeśli natomiast fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, w którym podejmuje sporą ilość pacjentów – przede wszystkim w ramach umowy z NFZ – lepszym zakupem będzie bardziej funkcjonalny i wydajniejszy stacjonarny aparat do ultradźwięków.

Kontakt z firmą:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]