Zabieg mikropigmentacji skóry głowy – na czym polega?

Szukasz szczegółowych informacji o tatuażu włosów? Dobrze trafiłeś! Zajrzyj na microclinic.pl/mikropigmentacja-skory-glowy/.

Wypadanie włosów aktywowane jest licznymi czynnikami i może ujawnić się na rozmaitych obszarach ciała. Lecz gdy łysienie dotyka skóry głowy, a więc miejsca które ciągle pozostaje widoczne i które nie da się prosto schować przed wzrokiem osób trzecich, może to negatywnie wpłynąć na samopoczucie i wywołać niską samoocenę.

Co powoduje wypadanie włosów?Główne powody łysienia

Włosy wypadają nam regularnie. Każdego dnia tracimy ich średnio 100 sztuk i jest to liczba, do której z reguły nie przywiązujemy większej wagi. Mnóstwo czynników może jednak poważnie zintensyfikować proces wypadania włosów. Łysieniemiewa przyczyny medyczne, jak m.in. łysienie androgenowe albo plackowate, ale tak samo istotnym czynnikiem jego eskalacji są nasze własne przyzwyczajenia. Utrata włosów może być konsekwencją nieodpowiedniego odżywiania się, niepoprawnie bądź za często przeprowadzanego farbowania lub rozjaśniania włosów oraz niewłaściwa ich pielęgnacja. Znaczący wpływ na nasze włosy ma też napięcie, jaki odczuwamy z różnych przyczyn. Stres powoduje łysienie na tle nerwowym, a w poniektórych przypadkach prowadzi nawet do tego, że osoba nieświadomie sama skubie włoski z głowy lub z twarzy i w rezultacie uszkadza ich mieszki.

Mikropigmentacja skóry głowy ukrywa braki we włosach

Przeszczep umożliwia leczenie rzadkich włosów, a także ich odbudowę po całkowitym ich wypadnięciu. Zabieg ten niestety pociąga za sobą dość wysokie koszty i nie każdy pacjent może pozwolić sobie na ten wydatek. Istnieje natomiast alternatywne rozwiązanie – „tatuaż” włosów, który z roku na rok zyskuje coraz większe uznanie. Mikropigmentacja medyczna tuszuje ubytki we włosach poprzez umieszczenie w płytkich warstwach skóry głowy pigmentu, który wygląda jak odrośnięte włosy. W taki sposób na całkiem wyłysiałej głowie otrzymuje się efekt krótko zgolonej fryzury, natomiast w przypadku rzadkich włosów – efekt bujniejszej czupryny. Fakt, że skóra nie jest pokryta prawdziwymi włosami jest zasadniczo niewidoczny i można to wykryć tylko jeśli dotknie się skóry. Warto zaakcentować, że mikropigmentacja skóry głowy to nie zabieg leczniczy i nie spowoduje pojawienia się nowych włosów. Natomiast pigment z uwagi na proces łuszczenia się skóry stopniowo zanika i zwykle po roku niezbędne jest powtórzenie zabiegu.

Kontakt z firmą:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]