Regulacja okien – czy taka usługa jest zalecana?

Regulacja okien Warszawa - usługa dostosowana do Twoich potrzeb.

Regulacja okuć okiennych, potocznie nazywana regulacją okien, to usługa, która powinna być realizowana zawsze, kiedy pojawiają się kłopoty z zamykaniem okna, a też przed sezonem letnim oraz zimowym – żeby porządnie ustawić docisk skrzydła do ramy. Dowiedz się, czemu jest to znaczące!

W jakim celu przeprowadza się regulację okien?

Regulacja okien nie jedynie pozwala ustawić optymalną szczelność okna, jednak też zapobiega wypaczeniom oraz defektom ramy.
Wyróżnia się dwa typy regulacji okien (a od początku do końca mówiąc: regulacji okuć okiennych). Pierwszy typ to regulacja siły docisku skrzydła do ramy – to tak nazywana regulacja zima/lato, jaka oddziałuje na szczelność okna, a w następstwie tego na wentylację mieszkania. Przed sezonem zimowym okna ustawia się w trybie zimowym, inaczej zwiększając docisk skrzydła do ramy okiennej, żeby przepuszczało jak najmniej powietrza. Z kolei przed sezonem letnim docisk skrzydła do ramy okiennej warto zmniejszyć, żeby okno przepuszczało znacznie więcej powietrza.
Drugi typ to regulacja pozycji skrzydła. Nieprawidłowa pozycja skrzydła sprawia problemy z zamykaniem okna lub też działaniem klamki, a regulacja pozycji skrzydła zezwala je usunąć.

Jak niejednokrotnie powinna być wykonywana regulacja okien?

Jak łatwo się domyślić na bazie podanych wyżej wiadomości, regulację okien powinno wykonywać się dwa razy w roku – przed sezonem letnim i zimowym.
Jeżeli jednakże pojawiają się trudności z zamykaniem okna czy też klamka stawia opór, należałoby na domiar tego wezwać fachowców od regulacji okien, którzy poprawią pozycję skrzydła okna.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]