opieka nad grobami Kraków, sprzątanie grobów Kraków

Opieka nad grobem

Wygląd nagrobków zmarłych bliskich jest dowodem naszej pamięci. Nie zawsze niestety mamy chwilę, by się nimi zająć – także, jeśli pomniki położone są w tej samej miejscowości, gdzie mieszkamy. Prawdziwe trudności stają się naszym udziałem jednak, jeśli naszych krewnych pożegnaliśmy w innej miejscowości – w takich sytuacjach na opiekę nad grobami na pewno nie zarezerwujemy sobie czasu. Nie sprawia to jednak, że groby są skazane na to, by zostać brudne – świetnym rozwiązaniem będzie wtedy płatna opieka nad grobami. Na czym polega opisywana usługa?

Opieka nad grobami coraz popularniejsza

Na taką usługę decydują się nie tylko osoby, którym brakuje czasu – wśród korzystających z usług specjalizujących się w tym przedsiębiorstw nietrudno spotkać również osoby starsze, które na sprzątanie grobów zmarłych krewnych zwyczajnie nie mają siły. Firmy, których obowiązki to opieka na grobami nierzadko oferują także pochodne usługi, czyli zakładanie ławek oraz pomoc w dopełnieniu najtrudniejszych formalności oraz poprawienia liter.

Ile zapłacimy za opiekę nad grobami?

Ceny, które będziemy musieli zapłacić pracownikom czuwającym nad pomnikami naszych bliskich są naprawdę różne. Zależą przede wszystkim od zakresu usług – jeśli zlecamy tylko pojedyncze sprzątanie, wydamy od 30 do 40 zł. Gdy jednak chcemy, by przedsiębiorstwo sprzątało grób co miesiąc, musimy pogodzić się z wydatkiem około 400 PLN co dwanaście miesięcy. Należy też zaznaczyć, że stawki zależne są również od gabarytów nagrobków, a najdroższe będzie utrzymanie rodzinnych grobowców.

Kontakt z firmą:
Profesjonalna Opieka Nad Grobem
Firma Handlowo-Usługowa „KINGA” Kinga Radecka
ul. Wiśniowieckiego 49B
33-300 Nowy Sącz

Mob.: +48 602 726 052
E-mail: [email protected]