drukowanie 3D, druk 3D na zamówienie

Nie musisz kupować drukarki 3D. Drukowanie zleć firmie CadXpert

Wydruki 3D są usługą adresowaną zarówno do osób prywatnych, jak i klientów profesjonalnych. Kto ją najczęściej zamawia? Usługa jest skierowana przede wszystkim do osób zatrudnionych w wydziałach technicznych i badawczo-rozwojowych, inżynierów, projektantów CAD, konstruktorów oraz przedstawicieli innych sektorów przemysłu. Każda firma czy też osoba, która potrzebuje modelu koncepcyjnego bądź prototypu wykonanego przy pomocy technologii SLS,SLA, PolyJet, FDM, i DMLS, może złożyć zamówienie na te usługę przy założeniu, że nie dysponuje własnym urządzeniem do drukowania 3D.

Profesjonalny druk 3D – co znajduje się w ofercie CadXpert?

CadXpert – polski lider w zakresie profesjonalnych drukarek 3D oraz skanerów 3D – poza asortymentem świadczy także usługi, takie jak:
– drukowanie 3D,
– skanowanie 3D,
– projektowanie 3D
Poza przytoczonymi powyżej usługami CadXpert oferuje też szkolenia (online i stacjonarne). Na stronie firmy znajdziemy również bazę wiedzy. Umieszczono tam zarówno materiały przygotowane przez wykwalifikowanych specjalistów CadXpert, jak i przez producentów urządzeń do druku 3D. Firma CadXpert jest też organizatorem i pomysłodawcą konferencji Forum Druku 3D.

Drukowanie 3D w technologii SLA dla precyzyjnego prototypowania

Drukowanie 3D metodą SLA to pierwsza, pionierska metoda sporządzania szybkiego prototypowania. Ta technologia – nazywana też stereolitografią – bazuje na utwardzaniu nowych warstw płynnej żywicy wiązką laserową. Do kogo skierowana jest oferta drukowanie 3D metodą SLA? Do przedsiębiorstw bądź osób, które potrzebują modeli precyzyjnych, starannie odwzorowanych, z zachowaniem precyzji proporcji. To metoda, która gwarantuje niespotykaną rozdzielczość druku i druk detali, bardzo cienkich elementów, wyrazistych krawędzi oraz wygładzonej powierzchni.

Druk 3D metodą FDM – wielokolorowe materiały

FDM to najbardziej rozpowszechniona technologia drukowania 3D – za jej powodzeniem stoi atrakcyjny stosunek jakości do ceny, a także opcja wykorzystania filamentów w ogromnej palecie kolorystycznej. W trakcie druku metodą FDM prototyp pokrywa się stopniowo warstwami materiału termoplastycznego – przy czym można regulować grubość warstwy. Druk 3D FDM jest realizowany przede wszystkim za pomocą drukarek 3D MakerBot i urządzeń profesjonalnych Stratasys. Tę metodę druku wykorzystują firmy, które potrzebują prototypów albo modeli koncepcyjnych.

Drukowanie 3D metodą SLS

Technologia wydruku 3D metodą SLS opiera się na podobnej zasadzie jak zaprezentowana powyżej technika SLA. Także tutaj nakładane są następne powłoki tworzywa – w tym przypadku są to warstwy sproszkowanego poliamidu. Jakie są główne plusy tej technologii druku 3D? Technologia SLS ma ogromne możliwości produkcyjne. Technologia spiekania proszku poliamidowego przy pomocy lasera gwarantuje precyzję kształtu oraz odporność chemiczna i mechaniczną.

Kontakt z firmą:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]