Nie możesz zatrudnić księgowego? Pomoże biuro rachunkowe

Zdobądź więcej informacji o usługach świadczonych przez biuro rachunkowe Katowice, kliknij tutaj.

Dopilnowanie finansów w niewielkich firmach jest zwykle źródłem niemałych problemów. Drobne podmioty rzadko mogą pozwolić sobie na to, aby przyjąć specjalistę ds. finansów na stałe, zaś ich właściciele często nie potrafią właściwie pokierować finansami. Na szczęście wyjście z tej sytuacji jest prostsze niż sądzi część z nas – wystarczy tylko zdecydować się na pomoc oferowaną przez biuro rachunkowe. Jakie konkretnie korzyści dzięki temu zyskamy? Jak zyskać pewność tego, że jakość usług będzie zadowalająca?

Mocne strony korzystania z pomocy biura rachunkowego

Na pomoc biura rachunkowego powinniśmy postawić zwłaszcza z uwagi na bezpieczeństwo finansów. Kiedy powierzymy finanse przedsiębiorstwa ekspertom, otrzymamy pewność, iż ewentualne kontrole US nie zakończą się wystawieniem mandatów. Pomoc oferowana przez biuro rachunkowe to także oszczędność pracy oraz funduszy – nie musimy troszczyć się o rachunkowość na własną rękę, ani rekrutować do pracy specjalisty na stałe. Należy także wspomnieć o swobodzie, jaką daje taka współpraca. Obecnie nie ma już konieczności codziennie odwiedzać osobiście biura rachunkowego, jako że wiele spraw można uzgodnić z opiekunem naszej firmy komunikując się przez pocztę elektroniczną.

Biuro rachunkowe – które okaże się najbardziej odpowiednie?

Wybierając biuro rachunkowe nie można sugerować się jedynie kosztami obsługi – nadzwyczaj niskie ceny usług na ogół zwiastują ich niską jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego szczególną wagę przyłóżmy do dowiedzenia się, czy jego eksperci mają odpowiednie uprawnienia, przykładowo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wydawało Ministerstwo Finansów do 2014 r. albo certyfikat księgowego wystawiany przez Centrum Informacji Księgowej. Dobrze także, jeśli biuro rachunkowe poza obsługą zagadnień z obszaru księgowości, świadczy dodatkowo usługi kadrowe, takie jak opracowanie umów o pracę, dzieło i zlecenie, prowadzenie kart urlopowych pracowników czy wyliczanie podatku dochodowego osób zatrudnionych.

Kontakt z firmą:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]