
Mikropigmentacja medyczna blizn na głowie – ukryj niedoskonałości skóry
Więcej informacji o mikropigmentacji blizny.
Zbliznowacenia, które powstały na skórze w wyniku rozmaitych przyczyn, wielu ludziom przeszkadzają albo wprowadzają ich w kompleksy. O ile ukrycie blizn na obszarach skóry gdzie brak włosów nie jest proste, o tyle na brodzie oraz głowie pomaga w tym zabieg mikropigmentacji.
Mikropigmentacja medyczna zamaskuje blizny po obrażeniach i po nieudolnie wykonanych przeszczepach włosów
Skóra to organ, który cechuje się znacznymi zdolnościami regeneracji i często potrafi odbudować się również po poważnym urazie. Jednakże jej odbudowa z rzadka jest doskonała. Po obrażeniu skóry w miejscu urazu powstaje zbliznowacenie, które nierzadko pozostaje widoczne do końca życia. Im głębszy uraz, tym większe ryzyko, że po wyleczeniu miejsce to później będzie znacznie kontrastować z resztą skóry. Do tworzenia się zbliznowaceń dochodzi w rezultacie obrażeń mechanicznych, przeróżnych chorób bądź poparzeń, a czasem wręcz są następstwem rezygnacji z podjęcia albo nieprawidłowego leczenia uszkodzonego obszaru skóry. Blizny mogą objawiać się zwłóknieniem wyczuwalnym w dotyku, lecz mogą być też zaledwie odbarwieniem na skórze. Jeśli na skutek skaleczenia uszkodzone zostaną mieszki włosowe, na tym obszarze przestaną odrastać później nowe włosy, co w przypadku szram na głowie lub w linii szczęki może spowodować u niektórych kompleksy na tym tle. W takich przypadkach można na szczęście zdecydować się na mikropigmentację blizn. Tą metodą możliwe jest zakamuflowanie blizn na głowie, na brwiach lub w obrębie zarostu, które powstały na skutek urazów mechanicznych, oparzeń, a także po nieprawidłowo przeprowadzonych transplantacjach włosów metodami FUE lub STRIP.
Maskowanie blizn na głowie – zabieg ten nie przywraca włosów
Do mikropigmentacji można zgłosić się wyłącznie jeśli blizna jest wygojona. Zazwyczaj do zakamuflowania blizny wystarczy jeden zabieg, ale poniektóre blizny wymagają dwóch-trzech zabiegów u linergisty (tak nazywa się specjalista wykonujący mikropigmentację). Należy podkreślić, że mikropigmentacja nie odtwarza włosów, lecz przez punktowe wprowadzanie pigmentu w płytsze warstwy skóry powoduje, iż blizna staje się mało lub praktycznie całkiem niewidoczna. Jest to możliwe dzięki temu, że linergista za każdym razem perfekcyjnie dobiera odcień barwnika do koloru włosów osoby poddającej się zabiegowi. W zależności od obszaru objętego zabiegiem, jedna sesja mikropigmentacji blizny zabiera od jednej do nawet pięciu godzin. Barwnik z biegiem czasu jest coraz to mniej intensywny aż finalnie zanika, toteż by przywrócić początkowy wygląd potrzebne są systematyczne zabiegi w interwałach paru lat.
Kontakt z firmą:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków
Mob.: +48 516 481 888
E-mail:
[email protected]