Kto może wykonywać badania wysokościowe?

Badania wysokościowe Bielsko - kliknij w to miejsce po dalsze informacje o tych usługach.

Psycholog to osoba, o której bardzo dużo osób nie ma nazbyt dobrego zdania. Wielu z nas sądzi, że zajmuje się wyłącznie zgłębianiem relacji prowadzonych pacjentów z innymi ludźmi. Jak się jednak okazuje, wiedza psychologa stanowi ogromną pomoc przy ocenianiu zdolności do pracy w pewnych zawodach. I tak, badania psychologiczne obowiązkowe są m.in w przypadku osób mających pracować na wysokościach.

Badania wysokościowe: o co w nich chodzi?

Badania wysokościowe w zasadzie niewiele różnią się od tych, jakie przechodzą kandydaci na kierowców zawodowych. Podstawą są testy temperamentalne, inteligencji, osobowościowe. Ich ważnym uzupełnieniem są testy aparaturowe, które pozwalają ocenić między innymi szybkość reakcji oraz zdolność do koncentracji uwagi. Z pomocą testów aparaturowych jesteśmy w stanie określić czy badana osoba w dość szybki sposób zareaguje na to, co będzie miało miejsce podczas pracy. Do wykonywania tych testów psycholog wykorzystuje takie urządzenia, jak wirometr, aparat krzyżowy i stereometr. To stosunkowo nieskomplikowane urządzenia, które dostarczają szeregu informacji na temat osoby badanej. Badania wysokościowe psychologiczne w każdym wypadku obejmują także wywiad psychologiczny. W trakcie wywiadu osoba badana powinna być z psychologiem naprawdę szczera. Omijanie pewnych informacji mija się z celem.

Kto wykonuje badania wysokościowe?

Nie każdy psycholog może wykonać badania wysokościowe. Uprawnionymi do ich wykonywania są ci specjaliści, którzy ukończyli studia podyplomowe na kierunku psychologia transportu. Posiadają oni tak umiejętności, jak i wiedzę do wykonywania tego typu badań. Badania wysokościowe prowadzone przez psychologa nie wymagają żadnego specjalnego przygotowania. Należy jedynie pamiętać o zabraniu ze sobą okularów, jeżeli o obowiązku ich używania zadecydował okulista.

Kontakt z firmą:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]