Jak naprawić nieszczelne okna?

Więcej szczegółów o uszczelnianiu okien Warszawa na www.serwismeteo.pl.

Na samopoczucie lokatorów ma duży wpływ stan techniczny okien. Okna zabezpieczają dom przed wilgocią i chłodem, a także izolują go od ulicznego zgiełku. Nieprawidłowo wyregulowane bądź uszkodzone okna nie gwarantują stosownych warunków, co nie tylko niekorzystnie wpływa na zdrowie i samopoczucie mieszkańców, ale również, z uwagi na pokaźne straty cieplne, na wysokość opłat za ogrzewanie. To najważniejsze powody ku temu, żeby zadbać o stolarkę otworową i zauważyć nieszczelne okna. Doradzamy, jak działać w takich przypadkach.

Co powinniśmy wiedzieć o nieszczelnych oknach?

Zgodnie z sugestią specjalistów, przegląd stanu technicznego okien powinno się wykonać przynajmniej raz na rok. Nie wolno tego lekceważyć, bowiem po tym czasie potencjalne mankamenty mogą stać się tak poważne, że nie usunie ich prosta regulacja. Nieszczelne okna plastikowe lub drewniane można rozpoznać po pojawiającym się oporze przy otwieraniu i zamykaniu. Im więcej wysiłku trzeba włożyć w naciśnięcie klamki, tym większe zapewne są luzy i, w konsekwencji, ubytki energii.

Jak wykonać uszczelnianie okien?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale również tych wytworzonych z innych materiałów, polega przede wszystkim na ich regulacji (w większości wypadków służy do tego umiejscowiona na wewnętrznym boku ramy śruba) oraz wymianie uszczelek, które w wyniku styczności z wiatrem, wilgocią, a także niskimi i wysokimi temperaturami mogą już w kilka miesięcy utracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga wprawy i specjalistycznych umiejętności. Jeśli nimi nie dysponujemy, nie powinniśmy rozpoczynać pracy samemu. Lepiej uczynimy zlecając to doświadczonej firmie, która zajmuje się uszczelnianiem okien PCV i drewnianych – tym bardziej, że takie przedsiębiorstwa działają aktualnie nie tylko w Warszawie oraz innych dużych miastach, ale też i w małych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]