Implantologia alternatywą dla protez

Dawniej osoby, które z rozmaitych przyczyn straciły uzębienie, skazane były na to, by korzystać z protez. Nie było to jednak trafione wyjście, bo protezy wymagają czasochłonnej pielęgnacji, zaś ich zakładanie nie jest zbyt komfortowe. Dlatego tak sporym uznaniem cieszą się implanty, które okazują się znacznie wygodniejsze, lecz też mają wiele innych plusów. Implantologia wszak pozwala na osiągniecie widocznych długo rezultatów, do zera minimalizując prawdopodobieństwo wypadnięcia implantu. Dobrze zatem powiedzieć parę zdań na temat tego, jak przebiega operacja wszczepienia implantów zębów, jakie typy są wykorzystywane przez stomatologów implantologów oraz jak wyszukać lekarza, który wykona nam implanty zębów.

Implantologia – jak wygląda leczenie?

Obecnie implantologia wykorzystuje 2 rodzaje implantów – najpopularniejsze o długości 1 cm i trochę mniejsze, a więc 6 mm. Implant wykonany ze specjalnego stopu tytanu jest umieszczany w przyzębiu chorego, a układ immunologiczny pacjenta nie odczytuje go jako czynnika chorobotwórczego. Nowoczesna technologia natomiast umożliwia znaczące zmniejszenie czasu dochodzenia do siebie – chory nie notuje żadnych bólów nawet po 3 miesiącach. Do tego czasu powinien wykorzystywać zimne okłady, a od razu po operacji – wystrzegać się gorących potraw, palenia papierosów i napojów wyskokowych. Istotne jest także wykorzystywanie odpowiednich preparatów, które zwalczają dyskomfort oraz opuchliznę.

Implanty zębów – jak wybrać specjalistę

Implantologia ma ogromny wpływ na wygodę życia chorych – z tego względu tak ważne okazuje się to, by znaleźć właściwego lekarza. Jak więc uniknąć niemiłych niespodzianek i problemów ze zdrowiem? Dobrze zrobimy powierzając wszczepienie implantów zębów dentyście ze sporym stażem oraz korzystnymi komentarzami dotychczasowych klientów. Jak je wyszukać? Przede wszystkim w sieci. Po wprowadzeniu w wyszukiwarkę lokalizacji gabinetu stomatologicznego na pewno znajdziemy ważne wskazówki.