Zalety i zastosowanie blachodachówki panelowej

Kup blachodachówkę na www.regamet.pl/blachodachowka/.

Blachy dachowe to obecnie jeden z najpopularniejszych typów pokryć dachowych. Rzecz jasna ogromne zainteresowanie, jakim to rozwiązanie cieszy się wśród budowlańców nie bierze się znikąd. Blachodachówki mają wiele atutów, czyniących z nich świetny wybór zarówno w przypadku nowych budynków, jak i remontów tych już istniejących – zwłaszcza wiekowych. Blacha dachowa to też bardzo wielofunkcyjna technologia, znajdująca zastosowanie w wielu sektorach budownictwa. Powszechnie wykorzystuje się ją w domach mieszkalnych (wielo- i jednorodzinnych), a także gospodarczych i komercyjnych. Warto zatem poznać bliżej jej liczne zalety oraz dowiedzieć się, co zrobić, żeby ułożone z jej użyciem pokrycie było estetyczne i, co istotne, naprawdę mocne.

Blachy na dach – cechy i zalety

Blacha na dach wyrabiana jest z odpowiednio dobranych arkuszy stali, która potem zostaje poddana specjalnej obróbce, gwarantującej jej wysoką wytrzymałość. Istotne okazuje się dwustronne ocynkowanie oraz pokrycie blachy powłoką lakieru. Dzięki temu blachodachówka jest stosunkowo lekka – na co wpływ ma gęstość użytego materiału oraz jego niewielka ilość – oraz cechuje się licznymi zaletami. Wśród nich najistotniejsza okazuje się rzecz jasna wysoka odporność na wilgoć i powiązana z nią mała podatność na rdzewnienie. Nowoczesne blachodachówki wyróżnia również duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne takie jak zarysowania, jak również wgniecenia będące konsekwencją opadów gradu czy przedmiotów spadających na dach. Adekwatnie dobrane warstwy lakiernicze są również odporne na działanie promieni słonecznych, co sprawia, że utrzymują one swoją estetykę nawet po latach od montażu. Aby jednakże cieszyć się tymi atutami, blachę dachową należy kupić w wypróbowanych miejscach – najlepiej wprost od producenta.

Nowoczesne blachodachówki – gdzie najlepiej się sprawdzą?

Blachodachówka, z powodu niskiej wagi, znajduje szerokie zastosowanie przy remontach zabytkowych budynków o niskiej lub osłabionej wytrzymałości struktury. Równie dobrze sprawdza się też w budownictwie indywidualnym – jest łatwa do montażu i stosunkowo tania – oraz przy wznoszeniu i naprawach obiektów gospodarczych. Zdaje egzamin też w renowacji kościołów, co wynika z jej przystosowania do wykorzystywania na dachach o sporym nachyleniu.

Kontakt z firmą:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08