Zabierz na wakacje wszystkie potrzebne rzeczy – zamontuj bagażnik bazowy

Dowiedz się, gdzie zamówić bagażniki bazowe.

Podróż autem na wakacje wymaga znalezienia miejsca na wszelkie konieczne w trakcie urlopu akcesoria. Najczęściej nie pomieścimy wszystkiego w bagażniku. Po pierwsze z tego powodu, że ich liczba w przypadku wieloosobowej rodziny jest znaczna, a po drugie, z uwagi na pokaźne gabaryty niektórych bagaży. Tu należy wymienić przede wszystkim narty i rowery, których schowanie w bagażniku przeciętnego samochodu jest praktycznie niewykonalne. Rozwiązaniem tego problemu mogą być uchwyty samochodowe oraz bagażniki dachowe dostosowane do transportu wymienionych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – załóż box dachowy

Ładowność samochodu w dużym stopniu zwiększa zastosowanie bagażnika dachowego w postaci boxu. Ten typ bagażnika nie tylko gwarantuje przewożonym sprzętom ochronę przed uszkodzeniem mechanicznym oraz wilgocią, ale także nie zmniejsza znamiennie osiągów pojazdu, ponieważ posiada opływową budowę. Do jego założenia konieczne są poprzeczki samochodowe – tak zwane relingi. Jeżeli nasz samochód nie został w nie wyposażonypodczas produkcji, możemy je założyć sami. Miejmy jednak na uwadze, aby dobór modelu pasującego do konstrukcji naszego auta oraz montaż poprzeczek zlecić profesjonalistom. W przeciwnym wypadku umocowanie bagażnika może okazać się nietrwałe.

Uchwyty samochodowe bezpieczne dla rowerów

Poza poprzeczkami do montażu boksu dachowego, możemy również nabyć dodatkowe uchwyty samochodowe, dzięki którym przewieziemy samochodem rowery, kajaki czy narty. Uchwyty tego typu są na ogół dedykowane do transportu konkretnego sprzętu – gwarantują więc najwyższy poziom bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe można zamontować zarówno w tylnej części auta – na haku holowniczym lub pokrywie, jak i na jego dachu. To pierwsze rozwiązanie jest zalecane ze względu na to, iż rowerom nie zagraża wtedy kolizja z wiaduktami, nisko wiszącymi gałęziami i tablicami.

Kontakt z firmą:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]