Szukasz urządzeń do zaawansowanego prototypowania? Sprawdź te drukarki 3D

Szukasz drukarek 3D? Zobacz tutaj.

W asortymencie firmy CadXpert odnajdziesz wyłącznie urządzenia od najlepszych producentów tych rozwiązań: Stratasys, których CadXpert jest autoryzowanym dystrybutorem, jak również FormLabs oraz MakerBot (jesteśmy wyłącznym dystrybutorem). Drukarki 3D, które znalazły się w naszej ofercie, działają między innymi w technologiach: SLA, PolyJet i FDM.

Drukarki 3D Stratasys – zmniejszą koszty produkcji

Stratasys jest globalnym liderem branży urządzeń do druku 3D. Od przeszło 30 lat – a dokładnie od 1988 roku – dostarcza klientom nowoczesne technologie oraz instrumenty. Ocenia się, że wykorzystując drukarki 3D i inne produkty Stratasys można zmniejszyć koszty produkcji i czas poświęcony na proces produkcyjny prawie o 90 procent. Kluczowe idee pracy specjalistów marki Stratasys to dostarczanie najwyższej jakości usług i produktów, jak również wsparcie merytoryczne i techniczna. Bestsellery z asortymentu drukarek 3D marki Stratasys to kolekcja F123 Series – drukarki do zaawansowanego prototypowania, dedykowane dla przemysłu i biznesu. Nowością w asortymencie CadXpert jest kolekcja F120 – kompaktowy model drukarek 3D do ekspresowego prototypowania z fabryczną precyzją.

Formlabs – desktopowe drukarki 3D

Drugim wiodącym producentem drukarek 3D jest Formlabs. Czym wyróżnia się ta firma na rynku maszyn do druku przestrzennego? Formlabs dostarcza niezmiernie zaawansowane technologicznie desktopowe drukarki 3D, a także specjalistyczne sposoby przyrostowego druku, takie jak SLA i SLS. Nowość w asortymencie CadXpert stanowi drukarka Form 3 – nieduży model, pracujący w nowej, autorskiej technologii Low Force Stereolithography (LFS), która jest formą technologii SLA. Ten model – podobnie jak wszelkie inne urządzenia firmy Formlabs – charakteryzuje się funkcjonalną konstrukcją oraz łatwą obsługą. Czym pionierska technologia LFS odróżnia się od SLA? Wyraźnie lepszymi rezultatami w druku z żywic fotopolimerowych: większą dokładnością i prędkością druku, a także dokładniejszym odzwierciedleniem najmniejszych detali. W technologii LFS warunki druku są utrzymane na tym samym poziomie, dzięki temu można otrzymać jednakowe makiety, do czego dąży się przede wszystkim w seryjnej, masowej produkcji.

Drukarki 3D MakerBot – wydruki w technologii FDM

MakerBot wytwarza wysokiej jakości zaawansowane drukarki 3D, pracujące wykorzystujące technologię FDM. Drukarki 3D tej firmy mają szerokie zastosowanie w różnych branżach przemysłu, edukacji, biznesu i wielu pozostałych. Najnowszy model, czyli drukarka MakerBot Method X, to urządzenie wspierane przez Stratasys. To propozycja, która korzysta z materiałów dedykowane dla kolekcji MakerBot Method, ABS i materiał podporowy Stratasys SR-30. W Method X drukowanie odbywa się w zamkniętej komorze podgrzewanej do 100°C. Otrzymany wydruk jest solidny oraz precyzyjny, a w trakcie procesu drukowania nie pojawiają się zniekształcenia ani przesunięcia warstw.

Kontakt z firmą:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]