Sól kłodawska niejodowana i różowa sól himalajska

Jeśli chcesz kupić sól kłodawską niejodowaną, koniecznie odwiedź tę stronę.

Sól to składnik konieczny do prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jakie właściwości ma sól kłodawska oraz sól himalajska? Z jakiego powodu należy stosować je podczas gotowania?

Atuty soli himalajskiej

Sól kuchenna to jeden z najistotniejszych dodatków, który znakomicie uwydatnia smak jedzenia. Jakkolwiek nadużywanie soli ma negatywne oddziaływanie na nasze samopoczucie, to jej rozważne ilości (nie więcej niż 6 g na dobę) są konieczne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Sól dostarcza wszak sód, czyli pierwiastek odpowiadający za podtrzymanie właściwego ciśnienia krwi oraz gospodarkę wodną. Jednym z najzdrowszych rodzajów soli jest różowa sól himalajska czerpana ze pokładów szacowanych na blisko 250 mln lat. Produkt ten mieści w sobie masę cennych pierwiastków i minerałów, między innymi wapń, cynk czy selen, a jednocześnie jest pozbawiony chorobotwórczych zanieczyszczeń i składników, takich jak trujące metale ciężkie. Sól himalajska świetnie wpływa na smak potraw i jest dostępna zarówno w formie grubych, jak i drobnych kryształków.

Sól kłodawska niejodowana – źródło cynku, magnezu i wapnia

Sól kłodawska niejodowana natomiast to substancja o wysokim stopniu czystości – posiada 97% NaCl i stanowi wspaniały do naszych przetworów. Jest między innymi kopalnią wapnia, potasu czy żelaza, a więc składników koniecznych do zachowania pełni zdrowia. Niejodowana sól kłodawska czerpana jest w kopalni soli Kłodawa w województwie wielkopolskim. Nie ługuje jej się, dlatego nie zatraca swoich własności i jest bez problemu wchłaniana przez układ pokarmowy. Sól kłodawska niejodowana jest powszechnie stosowana nie tylko w branży gastronomicznej, ale również sektorze przemysłowym, chemicznym oraz w rolnictwie, kosmetyce i lecznictwie.

Kontakt z firmą:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]