Obuwie motocyklowe – dobierz je właściwie

Sprawdź, gdzie kupić buty na motocykl.

Obuwie motocyklowe, tak jak i inne elementy odzieży dla motocyklistów, świetnie się prezentują i na pewno wiele osób chce je kupić z powodu samego ich wyglądu. Jednakże ich głównymi zadaniami są podwyższenie komfortu jazdy, ułatwienie kontroli nad motocyklem oraz ochronę stopy i goleni w razie możliwego wypadku.

Typy obuwia motocyklowego

Problem z tym, które buty na motocykl będą najstosowniejsze, miewają nie tylko początkujący kierowcy, ale nawet osoby od wielu lat zafascynowane jazdą na motorze. W sklepach z odzieżą i akcesoriami dla motocyklistów znajdziemy kilka typów obuwia. To m.in.:
1. Buty enduro czyli sportowe buty przeznaczone do jazdy na torach wyścigowych, trasach szybkiego ruchu i do jazdy ekstremalnej, gdzie prawdopodobieństwo wypadków oraz urazów jest o wiele większe. Buty na motocykl tego typu mają liczne usprawnienia minimalizujące ryzyko złamania kości podudzia bądź stopy i zadarcia skóry. Te buty są długie, sztywne i ciężko się w nich poruszać na piechotę.
2. Buty miejskie to krótkie buty, sięgające tylko do kostki, które są perfekcyjne na spokojną, nie za jazdę rekreacyjną w terenie zabudowanym, gdzie zagrożenie udziału w wypadku jest znacznie mniejsze, zatem też zagwarantowanie ochrony stopie nie jest w nich kluczową cechą. Ich atutem jest z kolei nadzwyczajny komfort, dzięki czemu podobnie dobrze sprawdzą się też wtedy, gdy nie jedziemy na skuterze lub motorze.
3. Buty szosowo-turystyczne zaprojektowane do jazdy turystycznej, czyli na dłuższych dystansach. Sięgają ponad kostkę, nierzadko do połowy łydki i wykonane są z materiałów chroniących stopę przed zamoknięciem.

Wybieraj buty motocyklowe renomowanych marek

Wybierając buty na motor należy najpierw określić, jakie jest ich główne przeznaczenie – stosowanie butów miejskich do ekstremalnej jazdy może skończyć się bolesnymi urazami w razie upadku motocykla, z kolei buty enduro używane tylko do przemieszczania się po mieście, będą może wyglądały wspaniale, ale kierowca nie będzie miał w nich poczucia wygody. Funkcją obuwia motocyklowego, notabene jak pozostałych elementów odzieży dla motocyklisty, jest podwyższenie bezpieczeństwa jazdy oraz zabezpieczenie kierowcy, w związku z tym jakość wykonania i użytych w nim materiałów jest niezmiernie ważna. Kupujmy wobec tego buty na motor cenionych marek. W razie problemów z selekcją butów warto zawsze zwrócić się o radę do bardziej wykwalifikowanego kierowcy bądź zapytać o nią sprzedawcę sklepu, w którym zamierzamy zrealizować zakup butów.

Kontakt z firmą:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]