Modele i przeznaczenie kontenerów na odpady

Jeśli szukasz kontenerów, koniecznie sprawdź https://ekombud.pl/kontenery-specjalne/

W sprzedaży dostępne są w najróżniejsze modele kontenerów stalowych na odpady. Te najprostsze używane są jako kontener na złom lub gruz, jak również przy składowaniu odpadów opakowaniowych czy ziemi. Jest jednakże mnóstwo typów odpadówwymagających użycia kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych odróżniają się one odmienną budową oraz dodatkowymi uszczelnieniami i wzmocnieniami. Jakie materiały można składować w kontenerach specjalnych? Jakie ich rodzaje oferują producenci i czym charakteryzują się poszczególne modele?

Kontenery na odpady – rodzaje i ich główne zastosowanie

Kontenery muszą być dostosowane do specyfiki składowanych i przewożonych w nich odpadów. Przykładowo kontenery budowlane zostały zaprojektowane pod kątem takich odpadów jak gruz, złom, zdemontowane elementy okien i drzwi, jak również zerwane płytki parkietowe lub ceramiczne – zwykle używany jest do tego kontener otwarty. W zakładach przetwarzających drewno lub wytwarzających granulaty z tworzyw sztucznych świetnie sprawdzają się natomiast kontenery stalowe z podajnikiem ślimakowym zapobiegającym rozsypywaniu się zawartości. Do gromadzenia odpadów w formie płynnej lub półpłynnej odpowiednie będą kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – na odpady dużych gabarytów

Do składowania ładunków o sporych rozmiarach, które nie są odpadami lub wymagają selektywnego rozładunku, najodpowiedniejszym rozwiązaniem są kontenery plandekowe. Ich szkieletowa konstrukcja jest powleczona plandeką, po rozsunięciu której (prawie identycznie jak przy firance) możliwe jest momentalne rozładowanie kontenera. Tego typu kontenery produkowane są przede wszystkim dla firm transportowych i magazynów.

Kontakt z firmą:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]