Maski do włosów – regenerują i odżywiają

Jeśli chcesz kupić maski nawilżające do włosów, skieruj się tutaj.

Włosy narażone są na szereg destruktywnych czynników. Na ich wygląd źle oddziałują m.in. częste zjawiska atmosferyczne – słońce, silny wiatr lub ekstremalne temperatury. Jednakowo szkodliwa jest stylizacja przy pomocy prostownicy lub suszarki, koloryzacja, korzystanie z nieodpowiednich kosmetyków lub zasypianie z mokrą głową. To sprawia, że włosy potrzebują stałej pielęgnacji. Jeżeli uszkodzenia nie są zbyt duże, możemy w tym celu zastosować odżywkę. W wielu przypadkach jednakże ten kosmetyk okazuje się nieskuteczny.

Maski do włosów a odżywki – różnice

Maski nawilżające do włosów odbudowują znacznie intensywniej niż typowe odżywki. Lepiej również chronią włosy. Kosmetolodzy nierzadko porównują je do „jedzenia” dla włosów – są źródłem substancji odżywczych, które pozwalają na odbudowę nawet bardzo zniszczonych włosów. Maski do włosów różnią się od odżywek sposobem aplikacji – wymagają one dłuższego trzymania na włosach. Żeby przeniknęły w głąb komórek włosów oraz skóry, należy je wypłukać dopiero po kilkunastu, a czasem nawet kilkudziesięciu minutach. Z uwagi na ich intensywne działanie, najlepiej używać ich raz na tydzień.

Maski do włosów – co zawierają?

W porównaniu do odżywek, maski nawilżające do włosów posiadają więcej substancji wpływających na poprawę stanu włosów. Zależnie od przeznaczenia danego kosmetyku, pojedyncze komponenty mogą być skompilowane tak, żeby chronić włosy przed szkodliwymi czynnikami (na przykład promieniowaniem UV) albo by je odbudować. W tym celu stosuje się takie składniki jak wszelkiego rodzaju olejki, keratyna, a także silikony. Naturalne maski do włosów zawierają prócz tego ekstrakty roślinne (między innymi z aloesu) lub jedwab.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]