Listwy podłogowe służą nie tylko do dekoracji

Jeśli chcesz zamówić listwę podłogową, koniecznie wejdź na http://bit.ly/2QJFh2d.

Wydają się niewiele wnoszącym detalem, jednakże ich charakter może bardzo wpłynąć na wygląd pomieszczenia. Listwy podłogowe, bowiem o nich właśnie mowa, to detale pełniące funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko zasłaniają szczelinę dylatacyjną, ale też umożliwiają estetyczne poprowadzenie kabli oraz chronią dolne partie ściany przed ubrudzeniem i uszkodzeniem, co jest istotne w szczególności w pomieszczeniach, po których chodzimy w butach. To na pewno wystarczający argument, aby nie lekceważyć ich doboru i dokładnie przemyśleć decyzję o kupnie konkretnego modelu.

Listwy drewniane i ich imitacje z PVC albo MDF

Drewno to materiał bardzo wszechstronny, sprawdzający się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie zaaranżowanych wnętrzach. W szczególności dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie podkreśla charakter pomieszczenia i doskonale komponuje się ze stylowymi meblami czy dodatkami – zwłaszcza, jeśli chodzi o listwy drewniane z ozdobnymi żłobieniami. Dla użytkowników z ograniczonym budżetem dobrym rozwiązaniem będą natomiast listwy podłogowe wytworzone z MDF bądź PVC, które imitują te wyprodukowane z drewna, w tym także z gatunków egzotycznych.

Nowoczesna listwa podłogowa

W pomieszczeniach urządzonych w nowoczesnym stylu zaleca się montaż minimalistycznych, geometrycznych listw. Tak jak w przypadku tradycyjnych modeli, również i te mogą być wytworzone zarówno z różnych tworzyw, jak i z litego drewna. Nowoczesne listwy podłogowe cechują się prostą linią i stonowaną kolorystyką – zazwyczaj w odcieniach beżu, bieli lub szarości, choć dostępne są nawet listwy fioletowe i czerwone. Listwa podłogowa może mieć również niecodzienny kolor, jeśli kupimy ją w wersji białej i sami pomalujemy dowolną farbą.

Kontakt z firmą:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]