Lampa solna – delikatne i kojące światło

Szukasz lampy solnej? Sprawdź superbutelki.pl.

Drobne ozdoby z minerałów i kamienia od wieków zajmują miejsce na naszych półkach. Sprowadzamy je z rozmaitych wypraw po Polsce, a czasami kupujemy pod wpływem impulsu, bowiem harmonizują ze stylem, w jakim zaaranżowane jest wnętrze. Rzadko jednakże są to przedmioty funkcjonalne – częściej służą po prostu jako ozdoby. Minerałem, którego można jednak użyć do produkcji obiektów używanych każdego dnia, jest sól kamienna. Sporządza się z niej przeważnie lampy, ale nie tylko.

Lampa solna – każda z nich jest wyjątkowa

Lampy solne ładnie wyglądają i bez trudu dopasujemy je do wystroju mieszkania, ponieważ są dostępne w trzech kolorach (szarym, białym, różowym) i w licznych ich zabarwieniach. Każda lampa solna jest jedyna w swoim rodzaju, ponieważ nie ma kamieni o bliźniaczym wzorze krystalizacji i kształtach. Nadzwyczaj modne są lampy solne, których klosze wyróżniają się nieregularną, nie polerowaną powierzchnią. Coraz częściej jednak rękodzielnicy parający się produkowaniem owych lamp, nadają im finezyjne formy, przykładowo piramidy albo kuli.

Lampy solne a wyzwalanie anionów

Dużo ludzi sądzi, iż lampy solne mają pozytywne oddziaływanie na nasze zdrowie. Przypisuje się im przede wszystkim właściwość jonizacji powietrza, innymi słowy wytwarzania anionów, które równoważą te produkowane przez wszędobylska elektronika. Ujemne jony poprawiają jakość powietrza oraz pomagają w oddychaniu m.in. jednostkom chorym na na alergię bądź astmę. Światło, jakie emitują tego typu lampy, jest przyjemne i kojące, stąd poleca się używanie ich jednostkom cierpiącym na stres lub bezsenność, dlatego iż z ich pomocą można łatwiej się odstresować. Ale z brył soli nie wytwarza się wyłącznie lamp solnych. Wykonuje się z nich także estetyczne świeczniki i pojemniki na biżuterię, a płaskie bloki z soli himalajskiej stosuje się w gastronomii i dekoracji domów.

Kontakt z firmą:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]