Kurtka na motocykl – skórzana wciąż najlepsza

Zobacz, gdzie nabyć kurtkę na motor.

Każdy motocyklista jest świadom tego, iż w pełni przyjemna jazda na jednośladzie jest możliwa wyłącznie w poprawnie dostosowanej do tego odzieży. Dlatego w garderobie każdego fana motocykli musi znaleźć się przynajmniej jedna kurtka na motocykl z prawdziwego zdarzenia. Oferta sklepów motocyklowych jest dzisiaj niezmiernie szeroka, w związku z tym bez większych trudności można kupić zarówno kurtki tekstylne, jak i skórzane, które zaspokoją oczekiwania nawet najbardziej wymagających kierowców.

Skórzane kurtki na motocykl – większa ochrona kierowcy w razie upadku

Jazda na motorze natychmiast kojarzy się ze skórą i faktycznie też współcześnie kurtki wyprodukowane z tego materiału uznaje się za najwłaściwszy wybór pod kątem jakości i trwałości, co niestety odzwierciedla się również w ich wysokich cenach. Na przekór ogólnym skojarzeniom, aktualnie większość kurtek na motor ze skóry posiada sportowy fason, a nie standardowy wygląd rodem z filmów drogi z lat 60-tych. Nie oznacza to, że nie znajdziemy w sprzedaży legendarnych skórzanych ramonesek.

Najważniejszym atutem kurtek motocyklowych uszytych ze skóry jest oczywiście ich duża odporność na uszkodzenia, stąd w razie upadku kierowcy na jezdnię dają mu lepszą protekcję. Do sfery przesądów trzeba także przenieść już przekonanie, iż kurtka ze skóry jest sztywna i ciężka – te uszyte z nubuku czy skóry owczej niedużo różnią się pod tym kątem od kurtek z tkanin wykonanych z cordury czy meshu.

Jak wybierać kurtkę na motor?

Kurtka na motor musi być komfortowa, dlatego zalecamy nabyć ją w sklepie stacjonarnym, w którym możemy ją przymierzyć. Tylko tak uzyskamy pewność, że kurtka jest dobrze dobrana do naszej postury. Lecz zakupy kurtki motocyklowej przez internet to również dobra alternatywa, zwłaszcza jeżeli dobrze zna się własne wymiary lub nabyło się kiedyś już podobną odzież od danego producenta. Kurtka na motor musi dobrze opinać korpus, jednak nie może ograniczać jego ruchów. Mierząc kurtkę wyciągnij dłonie na wprost udając, że chwytasz kierownicę. Jeżeli rękawy zasłaniają nadgarstki oznacza to, że powinieneś kupić mniejszy rozmiar. Zbyt duża kurtka motocyklowa zwiększa niebezpieczeństwo kontuzji, bo w trakcie upadku protektory mogą przemieścić się względem ciała motocyklisty i po prostu nie wypełnią one swojej misji. Dla najwyższej wygody zaleca się zwrócić też uwagę, czy kurtka posiada pasy regulujące jej szerokość w pasie, na ramionach i w tułowiu.

Kontakt z firmą:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]