Kontenery budowlane – typy i wykorzystanie

Znajdź kontener na odpady.

Kontenery na odpady mają bardzo ważną funkcję w czasie prowadzenia robót budowlanych – pozwalają na legalne pozbycie się pozostałości po demontażu stolarki, skuwaniu płytek i pozostałych czynnościach. Jakie rodzaje kontenerów stalowych są w sprzedaży? Gdzie można je zamówić?

Kontenery stalowe – postaw na wysoką jakość

Na rodzimym rynku wytwórstwem pojemnych i wytrzymałych kontenerów stalowych zajmuje się spółka Ekombud – w jej ofercie dostępne są m.in. kontenery na złom i kontenery na gruz. Te typy pojemników używają nie tylko firmy budowlane, ale też podmioty parające się wypożyczaniem kontenerów na odpady budowlane, przedsiębiorstwa usług komunalnych czy PSZOKi, czyli Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, które oprócz śmieci powstających w gospodarstwach domowych, przyjmują także złom, gruz betonowy i ceglany oraz wszelkiego rodzaju odpadki po remontach.

Kontenery wykorzystywane na budowach – rodzaje

Na rynku znajdziemy dużo typów pojemników na odpady. Są kontenery stalowe, pojemniki z plandeką, muldy symetryczne i asymetryczne, kontenery otwarte, z pokrywą oraz mnóstwo innych modeli. Pośród dostępnych na rynku kontenerów wykorzystywanych w budownictwie najchętniej używane są modele rolkowe, samowyładowcze, a także hakowe. Kontener hakowy może znaleźć zastosowanie w zakładzie produkcyjnym lub na budowie. Zależnie od zapotrzebowania można zaopatrzyć się w kontener otwarty bądź z pokrywą. Na budowach często stosowane są też kontenery do przewozu materiałów sypkich – w głównej mierze są to modele samowyładowcze, które można błyskawicznie rozładować.

Kontakt z firmą:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]