kombinezon motocyklowy

Kombinezon na motor – krój i materiał ma znaczenie

Jazda na motocyklu wiąże się nie tylko z określonym ryzykiem, ale nierzadko też z odczuwalnym dyskomfortem. By zmniejszyć niekorzystne oddziaływanie poniektórych czynników na przyjemność z jazdy, konieczne jest zaopatrzenie się w adekwatny ubiór. Specjalne spodnie wraz z kurtką albo kombinezon na motocykl zatrzymają odczuwanie pędu powietrza, jak również podczas potencjalnego wypadku wyraźnie zmniejszą możliwość doznania różnego typu urazów. Tak niemniej jednak będzie jedynie wtedy, jeśli wybierzemy odpowiedni ich model. Co warto zatem zamówić? Co będzie najlepszym rozwiązaniem – wariant jedno- czy dwuczęściowy? Na jaki materiał się zdecydować? Na te kwestie odpowiemy w poniższych akapitach.

Kombinezon na motocykl jedno- bądź dwuczęściowy. Który lepszy?

Kombinezony na motocykl jednoczęściowe wybierają w szczególności uczestniczący w wyścigach sportowych, profesjonalni motocykliści, a także osoby sporadycznie podróżujące na wielokilometrowych trasach bez dłuższych przystanków. Gwarantują one wysoki stopień ochrony w trakcie wypadku. Niestety wiąże się z tym zmniejszenie komfortu ich ubierania, ale i chodzenia się w nim na co dzień, m.in. skorzystanie w nim z toalety bywa ogromnie kłopotliwe. Z tej przyczyny motocykliści, którzy nie jeżdżą wyczynowo, bez wahania powinni wybrać dwuczęściowy kombinezon na motor. Daje on wystarczającą w większości przypadków ochronę, a przy tym łatwiej jest go ściągać i założyć.

Kombinezon na motocykl – zwróć uwagę nie tylko na jego typ

Typ kombinezonu motocyklowego to natomiast nie wszystko, co powinno się wziąć pod uwagę kupując jeden z nich. Jednakowo ważny jest surowiec, z którego został on wyprodukowany. Tu do wyboru mamy przeważnie skórę oraz specjalne tekstylia. Kombinezony ze skóry zapewniają stosunkowo małe możliwości wentylacji, ale wyśmienicie chronią w takcie upadku. Należy jakkolwiek przyznać, iż coraz więcej tekstyliów – przykładowo kevlar – pod tym względem sprawdzają się równie dobrze, a jednocześnie lepiej „oddychają”.

Kontakt z firmą:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]