Klaser numizmatyczny – chroń swoje monety przed uszkodzeniem

Chcesz kupić klaser na banknoty? Sprawdź https://goldbroker.pl/albumy-klasery/.

Kolekcjonowanie monet i banknotów to nie tylko radość z szukania i zakupu nowych okazów, ale też poczucie satysfakcji z ich podziwiania i indeksowania. Zdobyte numizmaty winny więc zostać umieszczone w stosownych albumach lub klaserach, za pomocą których swobodnie będzie można je przeglądać, a przy tym uchowa się je przed potencjalnymi uszkodzeniami.

Klaser na monety – nadal najpopularniejsze wśród kolekcjonerów

Numizmatycy mają rozległy wybór dodatków umożliwiających bezpieczne ich kolekcjonowanie, aczkolwiek najpopularniejsze nadal pozostają klasery. Z jakiego powodu? W głównej mierze z tego powodu, że pozwalają na segregację monet jednego typu. Pamiętajmy aczkolwiek, że niektóre albumy na monety nie posiadają wewnątrz kart i należy nabywać je oddzielnie dobierając je do rozmiaru gromadzonych monet bądź banknotów. Swoboda wpinania i wypinania stron jest sporym ułatwieniem przy katalogowaniu eksponatów podług własnego uznania – można przenosić je między albumami bez potrzeby wyjmowania poszczególnych okazów, co zmniejsza niebezpieczeństwo rozdarcia banknotów czy zarysowania numizmatów. Co więcej, dysponując niewielkim zbiorem, w jednym albumie można ulokować monety o różnorodnych średnicach, trzeba tylko kupić karty z pasującymi do nich kieszonkami. Dodatkową zaletą klaserów na monety jest to, że zwykle są stylizowane na wygląd albumów ze zdjęciami bądź książek, przez co łatwo skryć je na regale przez spojrzeniem ewentualnego złodziejaszka.

Czy w klaserze na banknoty i monety można przechowywać każdy typ numizmatów?

Długoletni kolekcjonerzy rekomendują, by w plastikowych przegródkach klaserów przechowywać powszechniejsze monety, które nie posiadają już stanu menniczego, ponieważ nawet gruba folia z polichlorku winylu nie zapewnia numizmatom całkowitej ochrony przed działaniem wilgoci oraz powietrza. Rzadkie monety w stanie menniczym albo te wykonane z cennych kruszców należy wcześniej zabezpieczyć przez włożenie do plastikowego kapsla. Taki kapsel można później trzymać w klaserze, jako że szereg producentów oferuje strony do albumów, w które bez trudu można wsunąć monety w kapslach bądź w sztywnych, papierowych holderach.

Kontakt z firmą:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]