Jakie elementy wchodzą w skład orynnowania dachu?

Jeśli potrzebujesz rynnien metalowych, koniecznie wejdź na https://regamet.pl/akcesoria-dachowe/.

Systemy dachowe tworzy wiele modułów. Pośród tych, które mają najważniejsze znaczenie z punktu widzenia ich wytrzymałości oraz komfortu użytkowania jest z całą pewnością orynnowanie dachu. To właśnie ono umożliwia sprawne odprowadzenie wody opadowej i tym samym uniknięcie wielu problemów związanych z jej zbieraniem się. Nie powinniśmy więc bagatelizować doboru prawidłowych modułów wchodzących w jego skład. To jednak zagadnienie niełatwe i wymagające specjalistycznej wiedzy oraz zręczności – tak samo jak montaż rynien. Co w związku z tym winniśmy o nich wiedzieć? Jakie konkretnie zadanie pełnią te systemy? Z jakich modułów są tworzone? Na co zwrócić uwagę przy ich doborze?

Systemy rynnowe – z jakich elementów są tworzone?

Systemy tworzące orynnowanie dachu składają się z 3 części, które z kolei zbudowane są z szeregu pomniejszych elementów. Oprócz orynnowania dachu, składającego się z przekroju rynien otwartych (nazywanych korytkami), do których spływa deszczówka opadająca z dachu, składają się na nie także rynny pionowe oraz moduły znajdujące się na poziomie gruntu albo pod nim, których zadaniem jest odprowadzenie wody do kanalizacji. Samo orynnowanie dachu składa się z prostych rynien łączonych za pomocą łączników, a na rogach budynku – narożników. Są one instalowane do pokrycia dachowego za pomocą haków, a kończone deklami. Łączenie orynnowania dachu z rynną pionową stanowi sztucer z sitkiem, które odpowiada za zatrzymanie różnych zanieczyszczeń mogących przedostać się do rynny pionowej, a potem do kanalizacji.

Rynny plastikowe, metalowe czy PCV – co kupić?

W asortymencie sklepów budowlanych znajdziemy orynnowanie dachu wyprodukowane z różnych materiałów – między innymi z metalu plastiku. Które z nich będą najtrafniejszym wyborem? To zależy od rodzaju obiektu budowlanego oraz tego, jak bardzo jest on narażony na opady atmosferyczne. Decyzję o wyborze konkretnego orynnowania należy zatem skonsultować z ekspertem.

Kontakt z firmą:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08