Jakie buty jeździeckie kupić – skórzane czy z innych materiałów?

Potrzebujesz butów jeździeckich? Skieruj się tutaj.

Jeździectwo z każdym rokiem staje się coraz popularniejsza. Rzecz jasna nie powinno to zaskakiwać – szczególnie, jeśli dostrzega się spore walory tej dyscypliny sportu. Kluczowe z nich to: trening dobrej postury, poprawienie kondycji, a także wzmocnienie wszystkich mięśni. Ponadto ma zbawiennie działa na psychikę: niweluje napięcie, sprzyja zacieśnianiu bliskich relacji i podnosi poczucie odpowiedzialności. Jedak by w pełni korzystać z pożytków jeździectwa, musimy właściwie wybrać odzież i buty jeździeckie. Na co uważać podczas zakupów tych ostatnich?

Buty jeździeckie – zabezpieczenie całej lub części nogi

Rozróżnia się dwa główne rodzaje butów do jazdy konnej: oficerki i sztyblety. Drugie sięgają zaledwie ponad kostkę – są więc o wiele krótsze. Oficerki to natomiast obuwie nadzwyczaj wysokie, sięgające powyżej kolana. Dzięki temu zapewniają osłonę większej powierzchni nogi, zmniejszając niebezpieczeństwo powstawania siniaków czy zadrapań. Sztyblety to mniejszy koszt od oficerek, niemniej jednak kupując je warto pamiętać o tym, by wyekwipować się też w ochraniacze nóg – czapsy bądź sztylpy.

Z czego są wykonywane buty jeździeckie?

Podczas zakupów butów jeździeckich, koniecznie trzeba wziąć pod uwagę na tworzywo, z którego zostały one wykonane. W sprzedaży odnajdziemy obuwie zrobione ze skóry i jej przeróżnych imitacji. Skóra jest zdecydowanie bardziej kosztowna, ale opłaca się na nią zdecydować ze względu na większą wytrzymałość oraz możliwość dopasowania się buta do kształtu stopy właściciela. Lubiane są przede wszystkim buty ze skóry cielęcej, która jest delikatna i po kilku dniach przyjmuje pożądany kształt. Bydlęca skóra pod tym względem wypada nieco gorzej, niemniej jednak jej zaletą jest niższa cena.

Kontakt z firmą:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]