Dekoracyjne okiennice wewnętrzne typu shutters

Dowiedz się więcej o shuttersach na skyshutters.pl.

Projektując aranżację pomieszczenia, z rzadka poświęca się zbyt wiele uwagi ozdobie okien. Przeważnie decyzja pada na tradycyjne aranżacje, to znaczy zasłony i firanki, które niekiedy łączone są dodatkowo z roletami. Jednakże jest jeszcze jedno budujące sobie grono sympatyków rozwiązanie – nowoczesne okiennice dekoracyjne typu shutters.

Na okna, ale również na drzwi – wykorzystanie shuttersów

Głównym atrybutem shuttersów (lub też w spolszczonej wersji – szutersów) jest to, iż poziome lamele zamontowane na tych okiennicach ozdobnych są ruchome i można ustawiać je pod przeróżnymi kątami, zależnie od zachcianek lokatorów. Produkuje się je z płyt MDF, polichlorku winylu (PCV), jak również z listw drewnianych. Shuttersy montuje się z reguły na oknach, aczkolwiek tak samo dobrze sprawdzają się na drzwiach garderoby. Okiennice wewnętrzne shutters to wprawdzie dodatek na okna, który w w Europie domach wykorzystuje się nadal okazjonalnie, ale większa część z nas zapewne przyjrzała się im w telewizji czy w kinie, bowiem tego rodzaju okiennice są niezwykle popularne na terenach z gorącym klimatem, a więc w Nowej Zelandii czy Afryce Południowej.

Ozdobne okiennice shutters wspaniale komponują się z licznymi stylami aranżacyjnymi

Nie licząc tego, że shuttersy okiennice wewnętrzne shutters doskonale wyglądają, mają one także zastosowanie. Z ich sprawą można w pasywny sposób kontrolować użycie energii słonecznej: latem powstrzymywać gromadzenie się ciepła w domu, a zimą – utrzymać je na dłużej. Shuttersy pasują do przeróżnych stylów aranżacyjnych i można zainstalować je na większości okien. Produkuje oraz instaluje się je na zlecenie, co sprawia, że są bez wątpienia kosztowniejszym rozwiązaniem niż przykładowo żaluzje. Shuttersy jednakże nadają wnętrzom bardzo gustowny wygląd, zatem podwyższają wartość posesji. Wypada także podkreślić, iż ustawienie lameli okiennic wewnętrznych typu shutters jest regulowane bez stosowania sznurów, co właściciele psotliwych zwierząt oraz rodzice małych dzieci, które przerwać wystające żyłki, uznają z pewnością za dodatkową zaletę.

Kontakt z firmą:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]