
Aparat do drenażu limfatycznego w domu? Teraz to możliwe!
Potrzebujesz sprzętu do drenażu limfatycznego? Skieruj się na tę stronę.
Presoterapia to forma masażu, której celem jest usprawnienie obiegu chłonki w organizmie. Drenaż ręczny opracował duński fizjoterapeuta w trzecim dziesięcioleciu XX wieku – to różnorodne chwyty terapeutyczne, jak przykładowo ruchy czerpiące oraz okrężne, których częstotliwość i siłę fizjoterapeuta dostosowuje za każdym razem do miejsca ucisku oraz stanu zdrowia pacjenta.
Sprzęt do masażu uciskowego – wskazania do wykorzystywania
W ostatniej dekadzie w gabinetach fizjoterapeutów coraz częściej stosowane są maszyny do presoterapii symulujące masaż manualny. Taki sprzęt tworzą specjalne mankiety z komorami, które zakłada się na obrzękłe kończyny górne albo dolne. Dzięki napełnieniu powietrzem poszczególnych przegród aparat naciska na kończynę, stymulując tak cyrkulację chłonki. Istnieje sporo powodów do poddania się zabiegowi presoterapii. To głównie zastoje i obrzęki limfatyczne, zwyrodnienia stawów, jak również obrzęki będące wynikiem urazów bądź obrzęki pooperacyjne (np. po operacji mastektomii lub tarczycy). Stosuje się go dodatkowo w zabiegach natury estetycznej – jako wsparcie w niwelowaniu “skórki pomarańczowej” bądź wspomagająco w toku procesu odchudzania. Presoterapia stała się także nadzwyczaj popularna w świecie profesjonalnego sportu, przede wszystkim jako element regeneracji po podwyższonym wysiłku.
Kompaktowe aparaty CarePump do masażu limfatycznego w domu
Szerokie możliwości użycia aparatów do masażu uciskowego przysłużyło się mocno do rozwoju tego sprzętu. Teraz osoby często stosujące tę formę terapii mogą przeprowadzić zabieg w we własnych czterech ścianach, za pomocą nowoczesnych urządzeń Move4, Move6 i Move8 marki CarePump. Domowe aparaty do masażu uciskowego tego producenta charakteryzują parametry zbliżone do sprzętu stosowanego w placówkach fizjoterapeutycznych. Numer z nazwy modelu świadczy o ilości komór znajdujących się w rękawach – więcej przedziałów to efektywniejszy zabieg masażu. Maszyny CarePump są kompaktowe oraz niezbyt ciężkie, dlatego bez problemu można wziąć je na wyjazd, np. na turniej sportowy.
Co ważne, poddanie się zabiegowi drenażu limfatycznego powinno być zawsze omówione z lekarzem. Zalecamy nie postanawiać o tym samodzielnie, bowiem istnieją przeciwwskazania, które uniemożliwiają przeprowadzenie takiego zabiegu (to m.in. stany zapalne bądź zakrzepica, które wskazane jest uprzednio wykluczyć.
CarePump
Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail:
[email protected]