antena SAT, antena satelitarna

Antena SAT – świetny zastępca popularnej telewizji kablowej

Większość z nas ma we własnym mieszkaniu telewizor. Mimo tego, że częściej decydujemy się na aktywność fizyczną, lubimy raz na jakiś czas obejrzeć interesujący serial bądź talk-show w telewizji. Aby odbiór kanału telewizyjnego stał się możliwy, konieczna jest posiadanie odpowiedniej anteny. Doskonale sprawdza się do tego antena SAT, którą aktualnie można znaleźć w sprzedaży bez najmniejszych problemów.

Antena SAT – czym w istocie jest?

Pojęcie antena SAT oznacza świetnie znaną antenę satelitarną, którą każdy z nas widział co najmniej parę razy w życiu. Jest to przyrząd z rzucającą się w oczy czaszą, która bardzo często nazywana bywa talerzem. Ten typ anteny pozwala na odbiór sygnału , który nadawany jest przez satelity telekomunikacyjne. Za sprawą anteny satelitarną można więc odbierać wciąż ogromnie popularną na terenie Polski telewizję satelitarną, która chętnie wygrywa u niektórych widzów z kablówką. Dzieje się tak dlatego, że kablówka nie wszędzie jest dostępna. Wyliczyć można kilka rodzajów anten satelitarnych. Zakupić można zatem anteny wieloogniskowe, offsetowe, paraboliczne i panelowe. Anteny SAT charakteryzują się określonymi cechami – różnią się między innymi średnicą jaką posiada czasza. Na ten moment zazwyczaj konsumenci stosują jednak modele, których średnica wynosi od 18 do 35 cali. Urządzenia zrobione są tak, by nie niszczały na skutek oddziaływania zmiennych warunków pogodowych. Za sprawą tego deszcz, śnieg, niskie oraz wysokie temperatury nie wpływają negatywnie na ich kondycję. Wysokiej klasy antena SAT będzie mogła służyć długo.

Co poza anteną SAT jest wymagane do odbioru kanałów?

Antena satelitarna nie jest wyłącznym urządzeniem potrzebnym do tego, żeby bez trudu odbierać kanały. Oprócz niej trzeba także zaopatrzyć się w odpowiedni uchwyt, dzięki któremu antena pozostanie odpowiednio umocowana w określonym miejscu. Niezbędny jest również konwerter (dwupasmowy albo działający na osobnym paśmie), odbiornik satelitarny oraz kabel koncentryczny.

Kontakt z firmą:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]