Antena DVB T – cechy charakterystyczne

Dowiedz się, gdzie nabyć antenę telewizyjną.

W ogromnej większości domostw zobaczyć można telewizor. Większość z nas nie umie wyobrazić sobie funkcjonowania bez telewizji. By jednak odbiornik nie okazał się bezużytecznym gadżetem, należy zainwestować także w odpowiednią antenę. Najlepszym rozwiązaniem jest antena naziemna, nazywana także anteną DVB-T, która doskonale przydaje się w wielu okolicznościach.

Antena naziemna – w czym można wybierać?

Wybór anten telewizyjnych jest dziś niezwykle szeroki. W sprzedaży dostępne są anteny DIGIT i ASR – DVB-T, pokojowe i siatkowe anteny DVB-T oraz anteny kierunkowe VHF/DVB-T i UHF/DVB-T. Dzięki zastosowaniu anteny telewizyjnej możliwa jest zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał elektryczny. To dzięki nim możliwy jest odbiór naziemnych sygnałów telewizyjnych tak w sieciach kablowych, które mają charakter zbiorowy, jak i w instalacjach antenowych mających charakter indywidualny. Dostępne obecnie w sprzedaży anteny DVB-T odznaczają się przede wszystkim prostotą montażu. Bez żadnych problemów upora się z nim każdy, kto chociaż kilka razy trzymał w dłoni przyrządy niezbędne przy majsterkowaniu. Anteny naziemne, które obecnie proponują nam producenci, odznaczają się też wyjątkową wytrzymałością na działanie zmiennych uwarunkowań atmosferycznych. W związku z tym pozwalają na odbiór sygnałów telewizyjnych wysokiej jakości przez bardzo długi okres czasu.

Antena telewizyjna – co należy uwzględnić przy jej zakupie?

Wielka oferta anten tego typu sprawiła, że należy mocno przemyśleć wybór urządzenia, które planujemy zamontować. Trzeba wiedzieć, że pod uwagę należy brać szereg czynników, wpływających na jakość odbieranego sygnału. Liczy się przede wszystkim odległość, w jakiej zlokalizowane są nadajniki. Informacje dotyczące umiejscowienia nadajników można szybko wyszukać w Internecie. Liczy się też moc pracy nadajnika oraz jego kierunkowość. Uwzględnić należy w każdym przypadku ułożenie terenu, który oddziela nadajnik od miejsca , w którym zamontowana została antena naziemna. Bardzo duże znaczenie ma również to, czy zamieszkujemy w mieście czy raczejna terenie otwartym.

Kontakt z firmą:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]