Wyprawa w Himalaje – przygoda życia każdego miłośnika gór

Jesteś zainteresowany aktualną ofertą wycieczki w Himalaje? Nie czekaj! Wejdź na www.exploruj.pl.

Łańcuch Himalajów wraz ze zlokalizowanym dość blisko pasmem Karakorum to obszary owiane legendą. Wpływa na to mnóstwo czynników – głównie fakt, że są to najwyższe łańcuchy górskie naszej planety i to oczywiście w tym miejscu leżą wszystkie ośmiotysięczniki. Nie sposób nie wspomnieć również o olbrzymiej skali trudności poszczególnych szczytów oraz tym, iż to właśnie te góry stanowią arenę zmagań zawodowych himalaistów z całego globu. Nie może więc zadziwiać zainteresowanie, jakim wycieczki w Himalaje cieszą się także wśród okazjonalnych turystów.

Jak przygotować trekking w Himalajach?

Na wstępie warto zaznaczyć, że jeżeli mówimy o trekkingu, Karakorum i Himalaje są bardzo trudnymi łańcuchami – nawet, jak wyprawa nie nie ma na celu zdobycia danego szczytu. Przyczyną problemów bywa również samo zaplanowanie wyjazdu – kupno biletów lotniczych oraz zdobycie wizy i pozwolenia. Z tej przyczyny najlepszym wyjściem będzie skorzystanie z oferty firm aranżujących trekkingi w tych górach. Kolejnym atutem jest piecza profesjonalnych przewodników (w tym posługujących się językiem polskim), dzięki czemu trekking w Himalajach będzie bezpieczny także dla osób, nie posiadających praktyki w poruszaniu się po tak wysokich górach.

Trekking w Himalajach – wycieczki w okolice Manaslu lub Shishapangmy

Z oczywistych względów osoby podczas swojego pierwszego wyjazdu w Himalaje bądź Karakorum rzadko decydują się na zdobywanie ośmiotysięczników. Nie znaczy to jednakże, że te góry staną się ich niespełnionym marzeniem, ponieważ częstokroć organizowane są trekkingi w pobliżu takich wierzchołków jak Shishapangma, Lhotse czy Everest. Na biorących udział w tych wyprawach czeka nie tylko okazja do przezwyciężenia swoich słabości, ale też możliwość obserwacji powszedniego życia Nepalczyków i podziwianie niezwykłych cudów natury, jak , przykładowo, lodowiec Khumbu u podnóży Everestu.

Kontakt z firmą:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]