Wyprawa w Alpy – popularna destynacja miłośników trekkingu

Na www.exploruj.pl/gora/alpy/ odnajdziesz pełną ofertę wyprawy w Alpy.

Polscy sympatycy gór, którzy poznali już na wskroś każdy szlak w w Karpatach, w Górach Świętokrzyskich oraz w Sudetach, częstokroć zaczynają wypatrywać nowych wrażeń i kartkują oferty wycieczek w inne łańcuchy górskie Europy. Liczni z nich zdecyduje się na podróż w Alpy, gdzie prawdopodobnie pierwszy raz w życiu zmierzą się z narciarstwem oraz trekkingiem wysokogórskim.

Garść informacji o Alpach

Alpy są najwyższym łańcuchem górskim Europy, który obejmuje swoją powierzchnią kilka europejskich państw, między innymi Austrię, Włochy, Szwajcarię oraz – naturalnie – Francję, gdzie leży najwyższy szczyt Starego Kontynentu, to znaczy Mont Blanc, nazwany także Dachem Europy (jego wysokość to 4808 m n.p.m.). Jednakże nie jest to jedyny 4-tysięcznik w Alpach – pozostałe zjawiskowe wierzchołki, o których zdobyciu marzą alpiniści ze wszystkich stron świata, to przykładowo Nordend – 4609 m n.p.m., Dom – 4545 m n.p.m. i Weisshorn – 4506 m n.p.m., jak również inne znaczące dla alpinizmu szczyty, jak Tre Cime di Lavaredo oraz Aiguille du Dru. Alpy dzieli się na wyższe Alpy Zachodnie oraz niższe Alpy Wschodnie.

Podczas wycieczki w Alpy możesz rozszerzać swoje kwalifikacje

Jakie wyprawy w Alpy mają w ofercie rodzimi organizatorzy trekkingów i wycieczek w góry? Jest wiele ciekawych propozycji przeznaczonych dla miłośników gór o przeróżnym poziomie zaawansowania. Ci, którzy nie mieli wcześniej styczności z narciarstwem wysokogórskim, jednak nabyli już stosowne umiejętności narciarskie i posiadają dobrą wydolność fizyczną, mogą uczestniczyć w tygodniowym skitourze po terenach włoskiego Południowego Tyrolu. Natomiast do osób zaawansowanych kierowane są wypady na austrackie via ferraty połączone z ćwiczeniami prowadzonymi przez instruktora-przewodnika, dzięki którym można rozszerzać swoje kwalifikacje. Tym, którym zależy głównie na wymiarze szkoleniowym, zalecamy dziesięciodniowy Projekt 6000, którego celem jest opanowanie podstaw bezpiecznego poruszania się w górach wysokich. Bezsporną zaletą tych wycieczek jest to, że odbywają się w ograniczonych, zazwyczaj siedmioosobowych grupach, co powoduje, iż każdy z partycypantów otrzymuje dogłębną uwagę instruktorów.

Z wykwalifikowanymi przewodnikami oraz szkoleniowcami, wyprawa w Alpy będzie oszałamiającym doznaniem, przynoszącym radość z przezwyciężania naszych ograniczeń, jak również rozbudzającym ochotę na więcej.

Kontakt z firmą:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]