Wycieczka na Kilimandżaro – niesamowita podróż do Tanzanii

Na https://www.exploruj.pl/wyprawy/kilimandzaro-mount-meru-i-safari-w-afryce/ znajdziesz korzystną ofertę wycieczki na Kilimandżaro.

Sięganie po górskie szczyty to marzenie licznych podróżników, którzy lubią nietuzinkowe wyzwania. Silnych doznań niewątpliwie dostarczy wyprawa na Kilimandżaro.

Dlaczego warto podjąć się w wyprawie na Kilimandżaro?

Położona w Tanzanii góra Kilimandżaro jest dominującym szczytem Afryki – osiąga nieomal 6000 m n.p.m. Globtroterów zachęcają w głównej mierze możliwość zobaczenia obcych im zwierząt w ich rzeczywistym środowisku, zanikające już lodowce, a także malownicze widoki. W skład masywu wchodzą Mawenzi, Uhuru i Shira – trzy góry stanowiące ślad po wulkanach. Wycieczka na ten afrykański szczyt wymaga odpowiedniego przygotowania – z uwagi na sporą wysokość istnieje ryzyko wystąpienia choroby wysokościowej, z kolei kapryśne warunki atmosferyczne sprawiają, że dotarcie na wierzchołek masywu jest dużym wyzwaniem. Osoby pragnące uczestniczyć w wyprawie powinny wyróżniać się dobrą kondycją psychiczną i fizyczną, które pozwolą na maszerowanie przez około 7 do 8 godzin na przestrzeni wielu dni.

Co warto wiedzieć przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W toku przygotowywania się do wyprawy na Kilimandżaro musimy poddać się obligatoryjnemu szczepieniu przeciwko żółtej gorączce, dzięki czemu pacjent odbiera tzw. Żółtą Książeczkę. Przed wyjazdem powinno się również zaopatrzyć się w leki działające przeciwmalaryczne. Przed zarażeniem się ochroni także właściwa profilaktyka – używanie środków odstraszających insekty, a także zakładanie odzieży przykrywającej nogi i ramiona. A co zrobić, żeby uniknąć rozwoju choroby wysokościowej? Wejście na wierzchołek Kilimandżaro należy poprzedzić kilkudniową aklimatyzacją, która przystosuje organizm do do rozrzedzonej atmosfery.

Kontakt z firmą:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]