Trekkingi po górach z doświadczonym przewodnikiem

Zajrzyj w to miejsce, jeśli interesuje Cię aktualna oferta trekkingów.

Górskie wyprawy mogą mieć wiele form. Od powolnych spacerów po prostych trasach w bliskim sąsiedztwie ośrodków turystycznych, przez piesze, całodniowe wędrówki po trasach klasyfikowanych wyżej pod względem trudności, aż po rygorystyczne trekkingi. By wziąć udział w tych ostatnich, niezbędna jest praktyka w poruszaniu się po górach (zarówno oznaczonymi trasami, jak i poza nimi), co najmniej dobra sprawność fizyczna, a także biegłość obsługiwania sprzętu turystycznego oraz wspinaczkowego. Niemniej jednak w zamian za niejednokrotnie olbrzymi wysiłek zyskujemy możliwość kontaktu z dziewiczą przyrodą i podziwiania cudownych widoków.

Trekkingi – dobierz odpowiedni stopień trudności do swojej kondycji

Skala trudności jest zależna od terenów, przez które prowadzą trekkingi. Eksperci wymieniają trzy poziomy trudności pieszych wycieczek w rejony górzyste. W trekkingach najniższego stopnia uczestniczyć mogą te osoby, które wyróżniają się dobrą kondycją, a stan ich zdrowia nie stanowi przeszkody do intensywnej aktywności. Następny stopień trudności wymaga dobrej sprawności i przynajmniej elementarnego doświadczenia w górach – chociażby w polskich Karpatach. Najwyższy stopień to wycieczki dla jednostek ze świetną kondycją, znajomością charakteru wysokich gór i umiejących obsługiwać sprzęt, a także przyzwyczajonych do ciężkich warunków biwakowania w czasie kilkudniowej wędrówki.

Trekkingi – Karpaty i Andy

Trekkingi można praktykować w każdych górach. W Polsce amatorzy tego rodzaju obcowania z naturą bardzo upodobali sobie trasy w Tatrach. Jeżeli natomiast chodzi o pozostałe pasma Europy, największym uznaniem szczycą się leżące na granicy z Azją Ural i Kaukaz, Alpy, wschodnia część Karpat, jak również bałkańskie Góry Przeklęte. Jednostki najbardziej wprawne w trekkingu mogą zaś spróbować swoich sił w trakcie wyprawy w Andach, Himalajach czy Karakorum.

Kontakt z firmą:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]