Trekkingi górskie w Dolomitach – dlaczego warto?

Dolomity trekking. Więcej szczegółów na www.exploruj.pl.

Zwolennicy aktywnego wypoczynku z pewnością znają na pamięć niemal wszystkie szlaki trekkingowe w naszym kraju położonych w Bieszczadach, w Tatrach oraz w Karkonoszach. Naturalnie są one porywające, niemniej jednak osoby chętnie praktykujące ten typ sportu z czasem pragną przeżyć ponownie emocje płynące z wycieczek po mało znanym zakątku świata. Dlaczego więc korzystać tylko z tras w polskich górach, gdy można zachwycać się wspaniałym krajobrazem włoskich Dolomitów?

Charakterystyka włoskich Dolomitów

Dolomity, a więc masyw górski położony w całości w Alpach Wapiennych, cechują się znaczną ilością stromych turni, baszt skalnych i skalistych grani, które w ciągu dnia pod wpływem padającego na nie blasku słońca zmieniają swój kolor. Jest to także jedno z najpiękniejszych pasm górskich naszego kontynentu (o ile nie na całym świecie!), nic więc dziwnego, iż w 2009 r. wpisano je na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Pomimo tego, iż w Dolomitach występują wysokie pionowe skalne ściany, wiele urwisk i niezwykle spadziste stoki, wytyczono w nich też mnóstwo bezpiecznych tras krajobrazowych, z którymi poradzi sobie zdecydowana większość turystów mających już doświadczenie w trekkingu.

Brenta i szczyty Tofanów – co można zobaczyć na trekkingu w alpejskich Dolomitach?

Początkujących pasjonatów trekkingu z pewnością zachwyci przejście przez Dolomity po via ferratach, czyli po szlakach, które są zaopatrzone w liny zabezpieczające. Scenariusz wycieczek tego typu jest tak ułożony, żeby członkowie grupy mieli czas na naukę reguł asekuracji oraz procedur przemieszczania się po takiej trasie. Doświadczeni i wyróżniający się dobrym przygotowaniem fizycznym turyści będą usatysfakcjonowani przeprawą po trasie na Brencie, najbardziej rozpoznawalnego pasma górskiego Dolomitów. Ekskursja ta jest dla wielu turystów fizycznie bardzo wyczerpująca, ale ten, kto będzie w niej uczestniczył niewątpliwie zapamięta ją przez całe życie. We włoskich Dolomitach można spędzić także ciekawie zimowe miesiące, poruszając się po mało stromych terenach na śnieżnych rakietach. Tak można zachwycać się m.in. szczytami grupy Tre Cime i wierzchołkiem Averau.

Kontakt z firmą:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]