Najciekawsze miejsca w Małopolsce

Najpiękniejsze trasy rowerowe w Małopolsce

Tatry, Przełom Dunajca, kopalnia soli w Wieliczce – to najbardziej klarowne atrakcje Małopolski. Jakie jeszcze interesujące miejsca należałoby odwiedzić? Przedstawiamy interesujące, popularne oraz nowe, ale na pewno najładniejsze miejsca w Małopolsce.

Ładne, choć nieznane miejsca w Małopolsce

Atrakcji w Małopolsce będzie bez liku – w wielu z nich spotkamy tłumy, ale czy znasz te mniej znane oraz nieznane miejsca w Małopolsce, jakie warto ujrzeć?
Zamek Tenczyn w Rudnie nie jest atrakcją kompletnie nieznaną, ale jednakże mniej słynną niż inne malownicze ruiny – odwiedzają go zwłaszcza amanci zamków oraz mieszkańcy okolicy. Jednak zamek Tenczyn nie bez powodu bywa definiowany jako perła na Szlaku Orlich Gniazd – ruiny, choć nie są rozległe, prezentują się interesująco, a nawet tajemniczo, a na dodatek rozciąga się z nich czarowny krajobraz – przy porządnej pogodzie wolno podziwiać Tatry.
Inne mniej popularne atrakcje w Małopolsce to drewniane kościoły i cerkwie. Jeden z w najwyższym stopniu interesujących drewnianych kościołów mieści się w Dębnie Podhalańskim – został wpisany na listę UNESCO pomiędzy innymi ze względu na najlepiej zachowaną polichromię w Europie, która zdobi jego wnętrze.
Małopolska słynie z Tatr oraz Pienin, ale godne uwagi są też mniej widokowe pasma górskie. Przykładem niemal nieznanego miejsca w Małopolsce jest niezmiernie romantyczny Beskid Niski, o dużo mniej skomercjalizowany i słynny aniżeli Bieszczady, chociaż ma pokrewne zalety.
Ciekawe miejsca w Małopolsce / Piękne i interesujące miejsca w Małopolsce / Najpiękniejsze ciekawe miejsca w Małopolsce / Powinieneś to zobaczyć! Interesujące miejsca w Małopolsce
Wszyscy słyszeli o kopalni soli w Wieliczce, lecz mało kto wie, że kopalnia soli w Bochni to najstarszy działający zakład przemysłowy w Europie, a tutejsza historia wydobycia soli ma nawet 3500 lat.
Inne piękne, interesujące miejsce w Małopolsce to bez wątpienia Zalipie, czyli wieś ze słynnymi bielonymi chatami ozdobionymi kolorowymi kwiatami.
Na zakończenie wypada wtrącić o Dolinkach Krakowskich. Podróżnicy poniekąd tutaj nie docierają, choć tutejsze skały przyciągają fanatyków wspinaczki, nie wyłącznie amatorów, jednak także uznanych alpinistów oraz himalaistów.