Marzysz o niezwykłej podróży? Polecamy Sri Lankę!

Sri Lanka podróż. Dowiedz się więcej na www.relaksmisja.com.

Chociaż nad Bałtykiem oraz w rodzimych Tatrach jest dużo atrakcyjnych miasteczek, w których można aktywnie spędzić wczasy, często marzymy by choć raz wyjechać w jakieś odległe kraje i wynieść tradycyjny wakacje na kompletnie inny poziom. Doskonałym posunięciem jest wyjazd do Azji, bowiem tamtejsza tradycja i kultura są pod każdym względem odmienne od polskich, więc polskiemu podróżnikowi zapewnią mnóstwo jedynych w swoim rodzaju doznań. Taką rozwijającą eskapadą z pewnością będzie wyjazd do “olśniewającego kraju” czyli na Sri Lankę, bo tak właśnie przekłada się tę nazwę z sanskrytu.

Relaks na plaży albo intensywne zwiedzanie – atrakcje Sri Lanki

Sri Lanka to nieduży kraj położony na Cejlonie oraz sąsiednich drobniejszych wysepkach, więc zrozumiałe, iż wielu europejczyków za największą atrakcję uważa jej malownicze plaże, jak również możliwość ujrzenia jednej z najpiękniejszych raf koralowych świata. Cejlon słynny jest też z rozległych pól herbaty, której produkcja jest najważniejszą gałęzią gospodarki Sri Lanki. Jednak jest to też kraj, który w swoim zakrytym dżunglą centrum ukrywa masa zabytków krajobrazowych i historycznych, co nie powinno zdumiewać, ponieważ historia tego państwa sięga przeszło 3 tys. lat.

Co w takim razie powinno się zobaczyć na Sri Lance? Podróżujący na tę wyspę powinni przede wszystkim zwiedzić buddyjskie świątynie, w tym jedną z najbardziej znanych – świątynię Świętego Zęba Buddy, odwiedzić królewski ogród botaniczny, zobaczyć Szczyt Adama będący celem pielgrzymek kilku religii i, oczywiście, zajrzeć do ośrodka dla osieroconych słoni lub zobaczyć je w Parku Narodowym Yala, który słynie również ze swoich niedźwiadków wargaczy, sambarów i guźców. Nie można też spędzić urlopów na Sri Lance i nie dowiedzieć się jak uprawiana jest herbata i nie napić się choć raz najlepszego Earl Grey’a w życiu. Koniecznie należy również przejechać się charakterystycznym miejscowym pociągiem.

Jak zaaranżować podróż na Sri Lankę?

Na Sri Lankę można wyjechać w znacznej grupie turystów z większością popularnych biur podróży, jakkolwiek najwspanialszy urlop na Cejlonie to te zaplanowane w oparciu o nasze własne zainteresowania. Taki urlop szyty „na miarę” organizuje biuro Relaksmisja z Krakowa, które czerpiąc ze swojego doświadczenia dostosuje program wakacji do oczekiwań każdego turysty.

Kontakt z firmą:
Relaksmisja
ul. Józefińska 4/3
30-529 Kraków

Tel.: +48 535-735-257
E-mail: [email protected]