Czy warto zapisać się na kurs górski?

Jeżeli interesuje Cię pełna oferta kursu górskiego, wejdź na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/szkolenia/.

Góry bywają niebezpieczne, a zarazem są zachwycające. Właściwie co kilka dni, a szczególnie w okresie, gdy urlopowicze tłumnie odwiedzają atrakcyjne miejscowości turystyczne zlokalizowane w pobliżu słynnych szczytów, dowiadujemy się o nowych fatalnych wypadkach z udziałem ludzi, którzy bez odpowiedniego przeszkolenia wybrali się na wycieczkę szlakiem o znacznej trudności. Dlatego pasjonatom wysokich gór chcącym przeszkolić się w bezpiecznym poruszaniu się po nich rekomendujemy zgłosić się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Czego można nauczyć się na kursie turystyki wysokogórskiej?

Najlepszą drogą, by posiąść istotną wiedzę jest uczestnictwo w kompleksowym szkoleniu pod okiem profesjonalistów z każdej z najważniejszych sfer łączących się ze wspinaczką wysokogórską, innymi słowy ratowników górskich, przewodników górskich oraz instruktorów wspinaczki. Pod ich okiem uczestnicy kursu turystyki wysokogórskiej nauczą się przykładowo poprawnego chodzenia w rakach i na rakietach śnieżnych, używania czekanu, przyswoją sobie reguły autoasekuracji, asekuracji i sposoby radzenia sobie podczas upadku, przemieszczania się po szlakach zaopatrzonych w via ferraty, jak również w zespole linowym. Co ważne, kurs turystyki wysokogórskiej uczy uczestników podstaw orientacji w terenie, survivalu i medycyny górskiej, które okazują się niezbędne w czasie przeróżnych niespodziewanych sytuacji. Szkolenie omawia także reguły poprawnego zachowania się podczas lawiny.

Kursy górskie, w tym też kurs zimowej turystyki wysokogórskiej, prowadzi biuro Exploruj.pl, które ma szerokie doświadczenie jako organizator wypraw w łańcuchy górskie zlokalizowane na całym świecie. Szkolenia odbywają się na łonie natury (w Austrii, w Polsce oraz na Słowacji) w bardzo małych grupach, które zwykle mają nie więcej niż sześć osób. To sprawia, że zdobywanie nowej wiedzy odbywa się w przyjemnej atmosferze. Szkoleniowcy mają wtedy sposobność poświęcić każdemu z uczestników szkolenia wystarczająco uwagi i czasu, żeby mogli oni skutecznie przyswoić sobie fundamentalną wiedzę, potrzebną do bezpiecznego poruszania się w górach.

Kontakt z firmą:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]