Jak nauczyć się malarstwa komputerowego?

Poszerz swoją wiedzę o malarstwie cyfrowym.

Sztuki plastyczne nie zostają w tyle i od lat próbują nadążyć za cyfrowym postępem. Umiejętność malarstwa tradycyjnymi technikami teraz nie jest już jedynym warunkiem, aby zdobyć zatrudnienie w branży gamingowej czy filmowej, dlatego że te gałęzie rozrywki w procesie opracowania koncepcji postaci czy świata przedstawionego korzystają w głównej mierze z specjalistycznego oprogramowania. Mając tego świadomość mnóstwo początkujących artystów rozpoczynając swoją przygodę z rysunkiem z miejsca stara się poznać znane programy, wykorzystywane na co dzień w malarstwie cyfrowym.

malarstwo cyfrowe – bezgraniczna wolność dla twórców

Istnieje mnóstwo programów używanych współcześnie do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa komputerowego. Jednym z najpopularniejszych z nich to Photoshop, który pomimo iż został stworzony jako narzędzie do retuszu zdjęć, szybko stał się ulubionym softwarem game devów i artystów. Za sprawą powodzenia Photoshopa pojawiły się kolejne pokrewne programy, jak między innymi Corel Painter, Krita czy ArtRage, w których dzięki użyciu rozmaitych cyfrowych pędzli można stworzyć dzieła przypominające obrazy wykonane akwarelami, farbami akrylowymi lub temperą. Malarstwo cyfrowe zapewnia twórcom ogromną wolność – artysta ma możliwość poprawiania nieudanych pociągnięć pędzla, a także ponosi mniejsze koszty. Cyfrowe farby przecież nigdy się nie wyczerpią!

Wybierz kurs digital paintingu online z możliwością kontaktu z autorem szkolenia

Na ogół nauka malarstwa cyfrowego przebiega w porównywalny sposób jak opanowywanie tradycyjnych technik malarstwa. Jak najbardziej pierwsze próby warto podjąć na własną rękę, niemniej jednak aby stosownie rozwinąć swoje umiejętności, a przy tym poznać istotne techniki używania pędzli i zaawansowane funkcje oprogramowania, polecamy wykupić kurs prowadzony przez doświadczonego instruktora. Jeżeli w pobliżu twojego miejsca zamieszkania nie funkcjonuje szkoła rysunku, która miałaby w ofercie zajęcia z digital paintingu, możesz wykupić dostęp do najrozmaitszych video kursów Adobe Photoshop online. Spektrum tematów jakie analizują takie kursy jest ogromne i uczą one dużo więcej niż jedynie podstawowych funkcji programu. Kluczowe jest jednak, żeby postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online znaleźć taki, który umożliwia użytkownikowi konsultacje z autorem kursu.

Kontakt z firmą:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]