Kolczyki z ametystami

Jeśli szukasz biżuterii z ametystami, kliknij tutaj.

Ametyst uznawany jest przez wielu jako najpiękniejsza odmiana kwarcu. Występuje np. w Japonii, Meksyku, Urugwaju i Rosji. Jego złoża znajdują się również w Polsce. Ametyst ma fioletowy kolor, który zawdzięcza śladowym ilościom żelaza i glinu. Bogatą kolekcję biżuterii z tymi kamieniami szlachetnymi znajdą Państwo na www.ametysty.com.pl.

Do czego założyć biżuterię z ametystami?

Ametysty były umieszczane w wielu klejnotach koronnych. Ametyst uwielbiała np Katarzyna II Wielka. Znaleźć go było można w berłach królów brytyjskich. Współcześnie, znajdziesz go w broszkach i wisiorkach, choćby na stronie ametysty.com.pl. Wyśmienicie wygląda w stylizacjach wieczorowych. W celu rozświetlenia cery, warto założyć drobne kolczyki na biglach z ametystami, jeżeli zaś chcemy uzyskać efekt glamour lepiej zdecydować się na duży element, taki jak oprawiony w srebrze ametyst na srebrnym wisiorku.

Biżuteria z ametystami – moc i właściwości

Kolczyki czy bransoletki z ametystami można nosić nie tylko od święta, ale również na co dzień – w pracy. Poza przepięknym wyglądem, kamień uwalnia podobno od stresu i pomaga w radzeniu sobie z problemami. Czy tak jest w rzeczywistości? Pozostaje przekonać się o tym osobiście.