Duży wybór wisiorków srebrnych

Jeśli chcesz kupić zawieszki srebrne, koniecznie sprawdź wisiorki.srebrne.net.

Srebro to jeden z najchętniej stosowanych przez artystów surowców. Nie powinno to zaskakiwać – jest plastyczne, doskonale się prezentuje i charakteryzuje je nietypowy połysk. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne potrzebują jednak specjalnej dbałości – metal ten okazuje się bardzo czuły, przez co możemy zarysować. W jaki sposób zatem troszczyć się o srebrną biżuterię?

Wisiorki srebrne nie lubią silnych środków myjących

Mocne środki myjące dla wykonanych ze srebra ozdób bywają szkodliwe. Przez nie metal może zmieniać kolory i blaknąć. Nie należy zatem wykorzystywać ich w celu pielęgnacji ozdób, a podczas mycia naczyń koniecznie musimy zdjąć noszone wisiorki srebrne oraz pierścionki.

Gdzie przechowywać wisiorki srebrne?

Warto dbać o wisiorki srebrne także wtedy, gdy nie mamy ich założonych. Do ich przechowywania powinniśmy znaleźć pudełka wykładane od wewnątrz delikatną tkaniną – unikniemy tak uszkodzenia. Srebro nie najlepiej reaguje też na styczność z wodą czy dużymi temperaturami, które mogą sprawić, że straci kolory lub się odkształci. Przed schowaniem do pudełka kilku ozdób, musimy wcześniej zabezpieczyć je miękką ścierką lub wrzucić do foliowego worka.

Co wyczyści wisiorki srebrne?

Do pielęgnowania srebra należy użyć letniej wody z solą – doskonale usuwa pojawiający się na powierzchni tego surowca nalot. Poza tym sprawdzą się także wódka, białko jaja oraz odpowiednie preparaty. Do pielęgnacji wykonanej ze srebra biżuterii musimy korzystać z miękkich szmatek – sztywne potrafią porysować fakturę.