kolczyki kwiatki

Czy kolczyki kwiatuszki można nosić na eleganckie imprezy?

Od stuleci jeden z najpopularniejszych motywów, z którego złotnicy czerpią pomysły, to kwiaty i ogólnie otaczające nas rośliny. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest mnóstwo. Wśród głównych z nich przytoczyć należy ewidentnie znaczne zróżnicowanie takich motywów, które powoduje, że biżuterię z kwiatami zakładają zarówno przez dorosłe kobiety, jak i kilkuletnie dzieci. Nie możemy nie wspomnieć również o interesującym wyglądzie, którym nierzadko cechują się kolczyki kwiatuszki oraz pozostała biżuteria wykorzystująca motywy florystyczne – ta wszak znakomicie współgra zarówno ze stylizacją casual, jak i luksusowymi, wieczorowymi sukienkami. Jak jednak dopasować kolczyki kwiatki, żeby ładnie wyglądać?

Kolczyki kwiatuszki – dobrze dobierz je do konkretnej okazji

Kolczyki kwiatki bywają naprawdę błyskotliwym uzupełnieniem każdego stroju – często stają się nawet najbardziej wyrazistym jej akcentem. Aby tak jednak było, należy je odpowiednio dobrać do danej stylizacji. W przypadku kreacji wieczorowych bądź tych przeznaczonych na oficjalne wydarzenia, najodpowiedniejszym dodatkiem do nich okażą się bez wątpienia kolczyki kwiatuszki inkrustowane kamieniami szlachetnymi albo kryształkami Swarovskiego. Przy mniej oficjalnych, casualowych stylizacjach dobrze zaś będą wyglądać kolczyki emaliowane. Zwróćmy również uwagę na rodzaj ich zapięcia – kolczyki inspirowanych światem roślin najczęściej mają sztyfty. Oddzielną grupę tworzą kolczyki tworzone z dotąd rzadko stosowanych przez jubilerów surowców, jak przykładowo drewno, żywica epoksydowa czy ceramika.

Kolczyki kwiatuszki to nie wszystko. Inne wzory oparte na kształcie roślin

Pozostając nieprzerwanie w tematyce kolczyków kwiatuszków, nie można nie zaznaczyć, iż kwiaty to nie jedyny motyw florystyczny, który podbił serca jubilerów. Dużą popularnością cieszą się również wzory inspirowane sylwetce kłączy i liści. Nieco rzadziej spotykane – choć możemy kupić je w sklepach – to kolczyki inspirowane kształtem owoców lub całych roślinnych sylwetek.

Kontakt z firmą:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]