Silniki elektryczne prądu stałego i motoreduktory – gdzie je zamówić?

Więcej o ofercie dystrybutora silników prądu stałego.

Coraz szersze stosowanie robotyki w wielu dziedzinach przemysłu oraz automatyzacja procesów magazynowych i logistycznych, wymusza sięgnięcie po najlepsze rozwiązania z obszaru układów napędowych i sterowania. Warszawska firma Ultra Robotics wychodzi naprzeciw temu zapotrzebowaniu oferując między innymi dokładne układy napędowe i sterowniki serwomechanizmów od najlepszych globalnych producentów.

Ultra Robotics – dostawca silników elektrycznych

Istniejąca od przeszło dekady na rodzimym rynku spółka Ultra Robotics jest dostawcą motoreduktorów (bezszczotkowych i szczotkowych), przekładni planetarnych i falowych, jak również silników DC produkowanych z surowców wysokiej jakości przez renomowanych światowych producentów. W asortymencie Ultra Robotics znajdują się produkty marki Harmonic Drive, dostarczającej dokładne kompaktowe serwonapędy szczycące się wyjątkową niezawodnością oraz żywotnością. Opracowane przez Harmonic Drive przekładnie oraz napędy wykorzystuje się między innymi w produkcji robotów przemysłowych, wyposażenia medycznego czy frezarek, a za sprawą możliwości ich eksploatacji w niekorzystnych warunkach środowiskowych, w tym w próżni, stosuje się je także w lotnictwie, kosmonautyce oraz kriogenice.

Ultra Robotics jest również dostawcą produktów izraelskiej firmy ELMO Motion Control, słynącej z najmniejszych sterowników serwo na rynku (napędy Platinum Twitter), które cechują się wysoką mocą obliczeniową z dużymi zasobami pamięci, bogatą obsługą informacji zwrotnych i wysoką przepustowością, a ich wydajność utrzymuje się na poziomie 99% także przy niewielkich gabarytach. Z kolei serwonapędy ELMO Motion Control z linii GOLD świetnie pracują w skrajnych warunkach, w tym nie tracą funkcjonalności przy szoku termicznym, gdy odchylenie temperatur może wahać się od +70 do -40 °C, dużej wilgotności (nawet do 90-95%), a także przy wystawieniu na intensywne wstrząsy mechaniczne i drgania.

Spółka Ultra Robotics ma w ofercie też rozwiązania od Sesame Motor Corp, Bodine Electric Company, Eisele Antriebstechnik GmbH oraz Positec.

Kontakt z firmą:
Ultra Robotics Sp. z o.o.
ul. Ksawerów 21 budynek T1
02-656 Warszawa

Tel.: +48 22 658 06 42
Mob.: +48 22 244 24 81
E-mail: [email protected]