Jak działa mass collect?

Usługa mass collect – co to jest?

Mass collect jest usługą, która umożliwia błyskawiczną weryfikację wpłat na konto. Opisujemy pokrótce, jak działa mass collect i jak upraszcza pracę dużym i małym firmom.

Mass collect – korzyści z przypisania kontrahentom niepowtarzalnych numerów rachunków

Działanie mass collect jest zasadniczo stosunkowo proste. Polega na nadaniu wszystkim klientom unikalnego numeru rachunku, który jest zarazem ich symbolem identyfikacyjnym. Takie działanie jest przydatne wszędzie tam, gdzie każdego miesiąca obsługiwana jest szeroka grupa klientów, a więc na przykład w firmach telekomunikacyjnych, w szkołach prywatnych, a także wszelkich działalnościach, gdzie prowadzi się płatności abonenckie (między innymi w obiektach sportowych). Należności wpływające w usłudze mass collect trafiają na konkretny rachunek firmowy, niemniej jednak uprzednie przypisanie klientom unikatowych numerów rachunków umożliwia ich sprawniejsze zdefiniowanie, niezależnie o tego, jaką metodą zrealizowali oni przelew (przelew z karty, tradycyjny przelew lub przelew za pośrednictwem poczty). Wykorzystanie mass collect łączy się także z szybszym księgowaniem należności aniżeli w przypadku księgowania manualnego, a zarazem eliminacją prawdopodobnych błędów nieraz mających miejsce w trakcie tej czynności.

Mass collect także dla przedsiębiorstw rozliczających poniżej 100 faktur

Choć mass collect nie jest aktualnie proponowane we wszystkich bankach (posiadają ją m.in. Bank Pekao i mBank) warto rozważyć jego zastosowanie w firmie, nawet takiej, która każdego miesiąca rozlicza mniej niż 100 faktur. Stosowanie mass collect niesie ze sobą wszak kilka korzyści, jak np. oszczędność czasu pracowników działu księgowości, możliwość powiązania z systemem finansowo–księgowym (a tym samym kontrolowanie na bieżąco przychodzących należności) czy integracja z aplikacjami Finance Automation. Taką autorską aplikacją służącą do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Umożliwia ona nie tylko powiązanie z usługą mass collect banku, ale posiada również opcję przesyłania przypomnień o zbliżających się terminach płatności oraz windykacji, co po kilku miesiącach efektywnie zwiększa terminowość u klientów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]