Sztabka złota – dobra inwestycja na przyszłość

Zainteresowany złoto sztabki? Kliknij tutaj.

Zakładanie lokat lub po prostu odkładanie środków pieniężnych na koncie nie jest już tak dochodowe jak kilka lat temu. Niskie oprocentowanie oferowane przez banki, ale również i ogólna świadomość, że nie inwestowane środki nie zarabiają sprawiły, iż szukamy sposobów, które umożliwią naszym oszczędnościom zapewniać z czasem dodatkowy przychód. Obok kupowania funduszy inwestycyjnych, obligacji państwowych i akcji, coraz większym zainteresowaniem cieszą się metale inwestycyjne, a przede wszystkim – sztabki złota.

Złote sztabki to długoterminowa inwestycja

Na wstępie trzeba stanowczo zaznaczyć, iż lokata środków w sztabki złota to długoterminowa inwestycja. Złoto zwykle nie poddaje się większym i mniejszym wahaniom dostrzeganym w gospodarce, a nawet niestabilność polityczna i gospodarcza nierzadko podnosi jego wartość. Naturalnie można odnotować wahania w jego ceny, jednakże studiując jej historyczny wykres natychmiast daje się zauważyć, że wraz z upływem czasu idzie ona w górę. Dlaczego? Od wieków ilość tego metalu szlachetnego dostępna na rynku pozostaje praktycznie bez zmian. Kiedyś służył on jako uniwersalny środek płatniczy, obecnie jest stosowany w przemyśle, medycynie czy elektronice, a także – w dalszym ciągu na ogromną skalę – w złotnictwie i sztuce. Pomimo, iż wydobycie złota jest nieustające i teoretycznie powinno go przybywać, recykling tego kruszcu wykorzystanego między innymi podczas produkcji urządzeń elektronicznych (jak piloty do TV czy też radia CB) jest w wielu przypadkach nierentowny, stąd zapotrzebowanie na złoto utrzymuje się wysokim poziomie i przewiduje się, iż w najbliższych dziesięcioleciach trend ten nie powinien się zmienić.

Odrębne sztabki złota i combibar – co wybrać?

Czytając o inwestycji finansów w sztaby złota gros inwestorów od razu pomyśli, iż to nie dla nich, przez ogromny koszt. Jednakże sztabki złota występują w licznych rozmiarach, toteż zasadniczo każdy może sobie pozwolić na lokatę jakiejś części oszczędności w ten kruszec. Złoto można zakupić już w sztabkach o wadze 1 g, 2 g czy 10 g. Te drobne sztabki są też doskonałym pomysłem na podarunek. Zasobniejsi inwestorzy, dysponujący pokaźniejszym kapitałem często kupują się na większe sztaby złota o wadze 20 g, 500 g, jak również 1 kg. Warto jednak mieć świadomość dwóch faktów. Po pierwsze, wybierając większą sztabkę kupujemy złoto znacznie taniej. Po drugie, nie da się podzielić odlanej sztabki przy przyszłej odsprzedaży.. Wobec tego wskazane jest zamawiać złote sztabki o różnym ciężarze bądź zdecydować się na zakup tzw. combibarów, które są od razu podzielone na niewielkie kawałki o wadze 1 g.

Kontakt z firmą:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]