
Sztabka srebra – tak też można inwestować na przyszłość
Szukasz sztabki srebra? Skieruj się na tę stronę.
Od zawsze uważa się, że inwestowanie w kruszce jest doskonałą metodą na lokowanie pieniędzy, która po pewnym czasie zapewnia wymierny profit. Najpopularniejszym obecnie metalem inwestycyjnym jest niewątpliwie złoto, jakkolwiek ostatnio srebro powróciło do łask coraz szerszej grupy osób, zarówno tych z mniejszym, jak i sporym portfelem, i nie jest już traktowane wyłącznie jako metal przemysłowy.
Srebro w sztabkach – kruszec wykorzystywany w rozmaitych gałęziach przemysłu
Srebro pojawia się w złożach 17 razy częściej od złota, wypada natomiast zaznaczyć, że jego cena w relacji do ceny złota nie odzwierciedla tej zależności ilościowej i stale jest dostrzegalnie niższa. Zakup srebra jest jednak znakomitym pomysłem dla osób, które potrzebują zdywersyfikować swój portfel, a które nie mają finansów pozwalających na kupno znacznych zasobów złota. Trzeba jednak wiedzieć, że ze względu na swoje cechy, srebro jest szeroko wykorzystywane w rozmaitych branżach przemysłu co powoduje, iż jego wartość mocniej reaguje na przemiany zachodzące na rynku. Można to swoją drogą dostrzec badając historię jego ceny z minionych dwóch dekad. Z tego również powodu lokata środków w srebro obarczona jest większym ryzykiem niepowodzenia, tym samym zalecana jest osobom rozeznanym w prognozowanej i bieżącej sytuacji na rynku metali szlachetnych. Można jednak przypuszczać, iż popyt na srebro stale będzie się utrzymywał, a wraz z postępującym rozwojem elektroniki, fotowoltaiki oraz medycyny, w których srebro jest szeroko używane, a także nieprzemijającej popularności srebrnej biżuterii, można zakładać, że jego wartość będzie systematycznie rosnąć.
Jakiego ciężaru sztabki srebra kupimy u dystrybutorów?
Podobnie jak złoto, srebro w sztabkach dostępne jest w rozmaitych wagach, co upraszcza skonstruowanie portfela inwestycyjnego, pozwalającego odsprzedaż zależnie od potrzeb małych bądź dużych jego ilości. Te najmniejsze, a zatem także w zasięgu finansowym przeciętnego Polaka, to sztabki o ciężarze 50 g i 100 g oraz jednej uncji trojańskiej. Rzecz jasna, jeżeli kupimy sztabkę o większym ciężarze, to zapłacimy za kruszec taniej, warto jednakże pamiętać, że sztabka jest niepodzielna i w przypadku konieczności jej sprzedaży trzeba znaleźć kogoś, kto odkupi ją w całości. W związku z tym jeśli sztabki srebra mają służyć także jako asekuracja finansowa na czas kryzysu, warto rozważyć kupno sztabek w kilku ciężarach, by móc w przyszłości wymienić na gotówkę tylko tyle kruszcu, ile rzeczywiście potrzeba. Można również zainwestować w odpowiednio kosztowniejszy srebrny combibar, czyli połączone 1-gramowe sztabki srebra dające się łatwo rozłączyć. Minusem kupna srebra, czy to w monetach bulionowych czy w sztabkach jest to, że – w przeciwieństwie do złota – jego nabycie i sprzedaż obciążone są VAT-em.
Kontakt z firmą:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa
Mob.: +48 880 555 111
E-mail:
[email protected]