Kredyt obrotowy – sposób na wsparcie prowadzonej przez siebie działalności

Zarówno rolnicy, jak też osoby prowadzące firmy, które chcą je rozwijać, powinni inwestować w kupno nowoczesnych urządzeń oraz maszyn. Tak duże wydatki ciężko jest jednak sfinansować z własnych środkach. Wyjściem z sytuacji może się więc okazać skorzystanie z kredytu obrotowego.

Osoby prowadzące działalność rolniczą a kredyt obrotowy

Kredyty obrotowe przeznaczone dla rolników mają w obecnie w chwili obecnej nie tylko banki, ale także instytucje pozabankowe. Z tego rozwiązania mogą korzystać ci rolnicy, którzy mają zbyt niską zdolność kredytową i nie mają szansy na przyznanie kredytu obrotowego przez banki. Miejmy jednak na uwadze, że często kredyty udzielane przez parabanki generują wyższe koszty lub zawierają nierentowne dla kredytobiorcy warunki, zatem nie odradzamy tę drogę pozyskiwania finansowania.

O wsparcie na bieżącą działalność w postaci kredytu obrotowego mogą starać się rolnicy w bardzo różnym wieku. W przypadku kredytów przyznawanych przez instytucje nie będące bankami, formalności sprowadzono do koniecznego minimum. To również dla dużej grupy rolników okazuje się naprawdę dużą zaletą, ale wciąż wiąże się ze wzrostem ryzyka i kosztów kredytu.

Kredyt obrotowy dla spółek i rolników tylko ze sprawdzonym specjalistą

O kredyt obrotowy ubiegają się nie tylko rolnicy, ale także właściciele firm. Kredyt tego typu można przeznaczyć na finansowanie wydatków, które związane są z działalnością firmy. Dokonanie odpowiedniego wyboru kredytu obrotowego może być skomplikowane. W podjęciu decyzji z pewnością może pomóc doświadczony pośrednik. Jego znajomość procedur bankowych i wiedza pomogą nam znaleźć kredyt idealnie dopasowany do wymagań oraz potrzeb naszego przedsiębiorstwa. Nagłe wydatki oraz bieżące zobowiązania finansowe nie muszą już spędzać właścicielom firm czy rolnikom snu z powiek, gdyż za sprawą kredytu obrotowego mogą oni rozszerzać swoją działalność albo spłacać swoje zobowiązania. Decyzje o udzieleniu kredytu obrotowego zwykle podejmowane są w krótkim czasie, bez zbędnych formalności oraz utrudnień. Pieniądze przekazywane są do rąk klientów w transzach lub jednorazowo.