Kantor internetowy to prosta obsługa i wiele korzyści

Wejdź na https://topfx.pl i skończ poszukiwania kantoru wymiany walut!

Jeszcze dekadę temu jedyną drogą wymiany waluty była wizyta w kantorze lub w najbliższym banku – te pierwsze nadal spotkać można w galeriach handlowych czy przy hipermarketach! Aczkolwiek w ekspresowo zmieniającej się rzeczywistości, klienci zapragnęli wymieniać obcą walutę bez przymusu ruszania się z domu i ponosząc przy tym niższe wydatki, skutkiem tego też pojawiły się kantory online, które to umożliwiają.

Jakie usługi proponuje kantor online oprócz wymiany walut?

Operacja w kantorze internetowym jest jednakowo nieskomplikowana jak wymiana waluty w fizycznym kantorze. Nabywca wchodzi do serwisu przez stworzony przez siebie profil, a następnie wpłaca do swojego panelu środki, które potrzebuje przewalutować. Atutem kantorów internetowych jest w głównej mierze to, iż wymianę można zlecać w nim o każdej porze dnia, a sama wymiana walut odbywa się już w godzinach działania kantoru po aktualnych kursach, ustalanych w oparciu o informacje pozyskiwane z Forex w parosekundowych interwałach, a nie – jak to jest w przypadku fizycznych kantorów – po uśrednionych kursach, z reguły z poprzedniej doby. Następnym i bardzo istotnym plusem kantorów internetowych są mniejsze spready aniżeli te oferowane przez banki oraz kantory tradycyjne. Przewalutowanie w tych ostatnich polskiego złotego (w zależności od indywidualnej marży) może skutkować uiszczeniem spreadu na poziomie nawet 3-4%, tymczasem w kantorze internetowym spready zazwyczaj nie wychodzą poza 2%. Kantory online proponują także kilka innych usług wykorzystywanych przez użytkowników, np. umożliwiają ustawienie transakcji odroczonej realizowanej w uzgodnionym przez klienta terminie lub takiej, w której klient zleca przewalutowanie po wskazanym przez niego kursie (przewalutowanie jest przeprowadzane dopiero wówczas, kiedy ustalony przez użytkownika kurs spotka się z tym na rynku).

Doceniasz autonomię w zarządzaniu funduszami? Kantor wymiany walut online jest dla Ciebie

Kantory online to opcja dla osób ceniących sobie wygodę, a także dużą autonomię w rozporządzaniu własnym kapitałem. Korzystają z nich także osoby spłacające pożyczki zaciągnięte w obcej walucie i osoby pracujące czy też uczące się poza granicami Polski. Aczkolwiek zanim zdecydujemy się powierzyć swoje pieniądze kantorowi internetowemu, warto sprawdzić jego reputację oraz bezpieczeństwo, m.in. poprzez weryfikację na portalu KNF, czy jest on uwzględniony na wykazie Komisji jako instytucja płatnicza.